Lazer Etiket

LAZER ETİKET

Günümüzde birçok sektörde çeşitli nedenlerle etiketleme yapmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu etiketleme işlemi bazı yerlerde el makinesi olarak bilinen basit aletlerle yapılırken, bazı yerlerde ise lazerli olarak bilinen daha teknolojik aletlerle yapılmaktadır. Lazer etiketler, gıda sektörü başta olmak üzere endüstriye bağlı birçok sektörde kullanılmaktadır. Lazer etiketlerin üzerinde genellikle ilgili ürünün adı, üretim yeri ve kodu yer almaktadır. 

 

LAZER ETİKETLERİN UYGULANMA ALANLARI

Lazer etiketlerde kullanılan malzeme güneş ışınlarına, neme ve kimyasal maddelere ne kadar dayanıklı olursa baskının kalitesi de o kadar fazla olmaktadır. Aksi takdirde uygunsuz bir malzeme ile yapılan basım sonucunda baskı kalitesi oldukça düşecektir. Bu kapsamda koli gibi nesnelere ait yüzeyler lazer etiket için pek uygun görülmezken, poşet ya da kâğıt yüzeyler lazer etiket için daha uygun görülmektedir. Ancak burada da kullanılacak kâğıdın lazer sıcaklığına dayanabilecek türde olması gerekmektedir. Genel olarak uygun görülen ve en çok tercih edilen lazer etiketleri ise A4 kâğıdı ebatlarında olmaktadır. Bu sayede lazer etiket üzerinde diğer etiket türlerinden daha çok bilgi yer alabilmektedir.

 

LAZER ETİKET MARKALARI

Lazer etiket üretimi yapan markalardan Kraf ve Tanex, alıcılara birçok farklı ebattan ürünü 100'lü paketler halinde bulabilme imkânı sağlamaktadır.

 

LAZER ETİKET FİYATLAR

Sektörel bazda oldukça ihtiyaç duyulan lazer etiketlerin fiyatlarında farklılık gözlemlenmektedir. Bu farklılık ihtiyaç duyulan lazer etiketin ebatlarında ve kullanılacağı alanda meydana gelen değişiklikten kaynaklanmaktadır. Kalemkutusu.com’dan uygun fiyatlı lazer etiket ürünlerini tercih edebilirsiniz.