Maket Bıçakları ve Kesim Ürünleri

KESİM ÜRÜNLERİ

 

Piyasada çok fazla bıçak çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında maket bıçağı da yerini almaktadır.. Maket bıçağı metal veya plastik bir koruma sürgüsünün içerisinde ileri geri kilit sistemi ile kullanılmaktadır. Maket bıçağı ismini çoğunlukla maket yapımlarında kullanıldığı için ismini buradan almıştır. Oldukça kullanışlı olan bu ürün kilit sistemi sayesinde birçok evde iş yerlerinde, okullarda kullanılmaktadır. Market bıçağı birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Küçük olması ve fazla yer kaplamamasından dolayı da tercih edilmektedir.

Kretuar maket, hobi, elişi, grafik ve sanat gibi hassas kesimli çalışmalarda kullanılmaktadır. Hassas kesim yapmasından dolayı genelde neştere benzetilmektedir. Kretuar aynı market bıçakları gibi kesim yapmaktadır. Birbirinden farklı beş küçük ucu sayesinde birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Vidalı bir bıçak olduğu için oldukça kolay bir kullanımı vardır. Kretuar bıçakları aynı zamanda diş bölümü alanlarında da hekimler tarafından kullanılmaktadır. Çok keskin olmasından dolayı iyi bir yerde muhafaza edilmelidir. Bıçağın kullanmanın kolay olması için kalem tutar gibi tutmalısınız.. Bu bıçaklar mimarlık ve mühendislik gibi birçok alanda kullanılmaktadır. 

Belki de dünya genelinde makas olmayan ev iş yeri yoktur. Boyutlarının küçük olmasına rağmen büyük işlere yaramaktadır. Makas birbirinden bakan yüzeyleri ve sertleşmiş çelikten oluşan bir üründür. Makas kâğıt, metal levha, kumaş, ip, kablo, saç, yiyecek, gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Kesici bir ürün olduğu için belli bir yaş grubunun ulaşamayacağı yerlere konulmalıdır. Mısırlılar tarafından ilk defa kumaş kesmek için üretilmiştir. Makasın icadı milat öncesine dayanmaktadır. İhtiyaçlar göz önüne alınarak çoğaltılmış ve piyasaya sunulmuştur.