Mukavva ve Oluklu Mukavva

MUKAVVA

Kalın ve sert yapısından dolayı mukavva fon kartonuna göre daha dayanıklıdır fakat eğip bükerek şekil vermesi fon kartonuna göre daha zor olduğu için genellikle keserek kullanılır. Maket yapımlarında, kare, dikdörtgen gibi geometrik şekilleri oluşturmada ve maketlerini yapmada kullanılır. Okulların ve öğrencilerin en çok tercih ettiği kırtasiye ürünlerinden birisidir. Özellikle öğrencilerin dönem ödevlerinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

 

OLUKLU MUKAVVA 

Oluklu mukavva kaliteli ve dayanıklı bir kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda nakliye işleri içinde kullanılan bu ürünle zarar görmesini istemediğiniz ürünlerinizi kaplayarak saklayabilir veya taşınmasını sağlayabilirsiniz. Mukavvaya göre daha sert malzemeden üretilmiştir ve taşıma işleri için biçilmiş kaftandır. Evinizin veya eşyalarınızın taşınmasında oluklu mukavvayı tercih ederek başlayabilirsiniz.

 

MUKAVVA MI? OLUKLU MUKAVVA MI?

Eğer kare bir karton kutu yapmak istiyorsanız mukavva kartonunu çizip sonra da çizgilerin üzerine hafif çizikler atarak kolayca katlayıp bir kutu elde edersiniz fakat bu kutu içerisinde sizin için değerli ve kırılacak bir şey saklayacak veya taşıyacaksanız daha korunaklı ve kalın olmasından kaynaklı oluklu mukavvayı tercih etmelisiniz.

 

MUKAVVA VE OLUKLU MUKAVVA ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ

Seçtiğiniz mukavva çeşidinde kanserojen madde içermeyen sağlığa zararsız ve çevre dostu ürünler tercih edilmelidir. Seçeceğiniz mukavva çeşidi Red Apple olursa yüzlerce çeşit arasından en sevdiğiniz ürünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kalitesinden ve üretiminden şüphe etmeyeceğiniz bu ürünler sizin ve çocuklarınızın sağlığı için özenle üretilmiştir. 

 

 

Mukavva ve Oluklu Mukavva

Sonuç bulunamadı.