Müzik Defteri

MÜZİK DEFTERİ

Genellikle notaları yazmak için özel olarak tasarlanan bu defterler müzik alanında oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu defterlerin özel çizgileri sayesinde notalar rahatlıkla yazılmaktadır. Genellikle Beyaz sayfa üzerine mavi çizgili olacak şekilde tasarlanmıştır. Boyutları ve renkleri de farklılık göstermektedir. Özel şeklinden dolayı notaları yazarken büyük kolaylık sağlar. Notaları öğretmek için bu defterler çokça tercih edilir. Müzik öğrenmeye yeni başlayanlar için müzik öğretmenleri ilk olarak bir müzik defteri edilmelerini ister. Bununla beraber çok sevdiğimiz bir şarkının notalarını yazıp bu defter ile saklayabiliriz. Genellikle çok yapraklı değildir ve taşınması kolaydır. Küçük boy ve büyük boy olarak üretilmektedir. Portreli müzik defterleri ise en çok tercih edilen müzik defterleri arasındadır.

 

MÜZİK DEFTERİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Müzik defteri alırken özellikle notaların yazılacağı satırların büyük bir özenle hazırlanmış olanlarını tercih etmemiz gerekir. Müzik defteri sayfalarının çok ince olmamasına da dikkat edilmeli. Hiç bilmediğimiz markalar yerine daha çok sıkça tercih edilen markaları almalıyız. Müzik defterleri alırken fiyatı ile kalitesinin de uyuşması gerekir.

 

MÜZİK DEFTERİ FİYATLARI

Birçok firma tarafından üretimi yapılan müzik defterleri ortalama bir fiyata sahiptir. Kalite olarak 1. Sınıf kalitede üretilen müzik defteri almak istediğimizde ise fiyatlarda değişir. Fakat piyasada her bütçeye uygun müzik defteri bulmak mümkündür. Bu defterleri 6'lı 12'li setler şeklinde aldığımız zaman daha uygun fiyatlara da alabiliriz

 

Müzik Defteri