Okul Defteri

OKUL DEFTERLERİ

Öğrencilerin vazgeçilmezleri hiç şüphesiz okul defterleridir. Öğrencilerin derste anlatılan notları tutması için ve ev ödevlerini yapabilmeleri için okul defterlerini kullanırlar. Farklı farklı boyutlarda ve renklerde üretimi yapılmaktadır.. Okul defterleri tekli veya beşli şekilde de satılmaktadır. Kullanacağımız derse göre kareli defterler veya çizgili defterler olarak üretilmektedir. İster karton kapak isterseniz sert kapak olarak tercih edebilirsiniz. Birçok marka tarafından üretimi de yapılmaktadır. Üstelik her ders için ayrı ayrı okul defteri bulmak mümkündür.

 

OKUL DEFTERİ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

İlk olarak kolay yırtılmayan ve sağlam olan ürünler tercih etmeliyiz. Hangi ders için kullanacaksak ona göre defter tercihi yapmalıyız. Spiralli okul defterleri genel olarak çocuklar için daha kullanışlı olmaktadır. Alırken toplu  olarak almak da bizim için daha avantaklı olacaktır. Aldığımız defterlerin sayfalarının çok ince olmamasına da özellikle dikkat etmeliyiz. Okul defteri alırken karton kapak yerine sert kapak olanları tercih edersek daha uzun ömürlü olacaktır. Alacağımız defterlerin aynı zamanda dayanıklılığı da önemlidir.

 

OKUL DEFTERLERİ FİYATLARI

Sayfa sayısına, kullanılan malzemenin kalitesine, rengi ne görev farklı fiyatlar almaktadır. Birçok firma bu defterleri üretmektedir. Okul defterlerinde çok yüksek fiyatları da defter bulabiliriz çok düşük fiyatları da bulabiliriz. Fakat bu defterlerde fiyat düştükçe defterin kalitesi de düşmektedir. 

 

 

Okul Defteri