Oynar Göz

OYNAR GÖZ

El yapımı oyuncakları ve kuklalara insan yüzü şeklini vermek için kullanılan aksesuarların başında oynar göz gelir. Özellikle el yapımı oyuncaklarda yapışkan şekilde oynar gözler kullanılır. Sadece oyuncaklarla da sınırlı kalmayıp çocuk tişörtlerinde, şapkalarında ve çantalarında da sıklıkla görülmektedir. Özellikle okulda yaptırılan etkinliklerde çocuklara hayvan figürleri yaptırılır ve oynar gözler ile canlılık kazandırır. Bu şekilde çocukların hayal dünyası da oldukça genişlemektedir. Oynar gözler ile yapılan oyuncaklar daha gerçekçi durur. Farklı farklı renklerde ve büyüklüklerde üretimi yapılmaktadır. Yapışkanlı oynar gözler sayesinde yüzeye hızlıca yapıştırabilirsiniz. Bu ürünler kutulu veya paketli şekilde satılmaktadır. Genellikle çift halinde paketli olarak daha çok satılmaktadır.

 

OYNAR GÖZ KULLANIM ALANLARI

Oldukça fazla kullanım alanına sahiptirler. Özellikle oyuncak ve kukla yapımında oynar göz kullanılır. Tekstil ürünlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle çocukların kıyafetlerin de ve şapkalarında oynar göz kullanılır. Kullanılacak yere göre boyutları ve renkleri del değişmektedir. Çocuk çantalarına da oynar göz kullanılmaktadır. Evde dekoratif ürünler yapmak için de oynar göz kullanılabilir.

 

OYNAR GÖZ FİYATLARI

Her firma kendine göre oynar göz fiyatı belirlemektedir. Özellikle kullanılan malzemenin kalitesine göre de fiyatlar değişmektedir.. Oynar gözler  6'lı, 12'li veya çoklu şekilde  alındığı zaman daha uygun fiyatlara bulmanız mümkündür. Her bütçeye uygun oynar göz bulmak da mümkündür.