Palet-Pistole

PALET VE PİSTOLE 

Palet resim yapmak isteyenlerin boyalarını karıştırmak için kullandıkları bir üründür. Genel olarak üzerinde boyaları koymak için bölmeli palet olanlar kullanılır. Paletler üzerinde sekiz küçük bir büyük bölme vardır ve birde paleti tutabilmek için kısım bulunur. Bunların yanı sıra bölmesiz paletlerde vardır düz ahşap malzemeden yapılmış sadece paleti tutmak için alanı bulunan paletlerde resim yapmak için kullanılabilir.

 

PALET ÇEŞİTLERİ

Palet sert plastik, metal ya da tahta gibi ürünlerden yapılabilir. Boyalar için bölmeler bulunabilir veya tamamen düz bir zeminden oluşabilir. Paletiniz büyük ya da küçük boylarda olabilir ayrıca şekil olarak da değişkenlik gösterebilir. Ne tür bir palet seçeceğiniz sizin tercihinize kalmıştır hangi paletin kullanımı sizin için daha kolaysa onu tercih etmelisiniz fakat paletinizin sağlam ve kaliteli olmasını istiyorsanız size BRONS paletler markasının önerebilirim. Hem plastik hem de ahşap palet seçenekleri sunan BRONS paletler kaliteli ve uzun süre dayanıklı ürünlerdir.

 

PİSTOLE NEDİR

Pistole teknik çizim, vektörel çizim ya da kumaş çiziminde kullanılabilen şekilli bir cetvel çeşididir. Pistolellerde ölçü işaretleri bulunmaz. Farklı boyutlarda olan pistoleleri yapacağınız çizimin boyutuna göre seçebilirsiniz. Set halinde ya da tek satın alabilirsiniz set içerisinde üç tane pistole cetveli bulunur bu cetveller biz fark etmesek de birçok alanda yaygın olarak kullanılır giydiğimiz kıyafetin tasarımından, oturduğumuz binanın çizimine kadar birbirinden farklı alanlarda pistole cetveline ihtiyaç duyulur.