Pelikan Indian Summer Tükenmez Kalem

Durum: Stokta
Indian Summer Bir “Kızılderili Yazı”nı yaşamak eşsiz bir tat. Ağaçların sonbaharda renkleri değişir ve sarının, turuncunun, kırmızının ve topra
Nakit Fiyat: 9813.74 TL Taksitli Fiyat: 10904.16 TL
ADET:

Indian Summer

Bir “Kızılderili Yazı”nı yaşamak eşsiz bir tat. Ağaçların sonbaharda renkleri değişir ve sarının, turuncunun, kırmızının ve toprak renginin nefes kesen güzellikteki tonları içinde, arzı endam ederler. Tabiattaki bu harikulade manzaraya “sonbahar yaprakları” da denir ve özellikle New Endland ve Kanada da ayrı bir güzeldir. Alaska ve Kanada’nin dağlık bölgelerinde Ağustos’ta başlayıp ve Kasım’a kadar devam eden bu çeşit çeşit sonbahar renklerine bürünme evresi tüm Amerika’ya yayılır. Renklerin bu eşsiz oynaşıları özellikle Berkshire’da, Massachusetts’in uzak batı kısmındaki dağlık bölgede, apayrı bir güzelliğe bürünür. Bu büyüleyici “tabii olay” mevsim normallerinin dışında seyreden ılık hava ile daha da hızlanır. İlk gecenin soğuğunda iyice düşen hava sıcaklığı, yazın son günlerinin güneşinin doğmasıyla bir anda ısınarak, gün içinde 20oC’ye yükseliverir. “Kızılderili Yazı” deyiminin kökeni, herhalde yerli Amerikalıların onurlu kültürlerine dayanmaktadır. Bu terim onların cesur ve parlak renkleri ne kadar çok sevdiklerini ve kış bastırmadan önce yapmaları gereken av mevsiminin sona ermekte olduğunu anlatmaktadır.

Özel “Indian Summer” serisi kalemleri en iyi malzemeler kullanılarak yapıldı. Her bir kalem farklı renklerle işlendi, metal gövdesi çok parlak lake ile kaplanarak parlatıldı ve gümüş kabartma ile ince ince işlendi. Harikulade bir akışla renklerin koyu kahverengiye doğru gittiği bu kalemlerin ön kısmındaki ve mürekkep bölümündeki aksamı üstün kalitede reçineden yapıldı. Rodyumla süslenmiş 18 ayar altından ucu usta bir el tarafından şekillendirildi, parlatıldı ve dikkatlice yerine yerleştirildi.

Bu özel seri, bir dolmakalem, bir tükenmez ve bir de rollerball kalem setinden oluşmakta. Bu yeni sıradışı “tabiatın güzellikleri” kalemlerini, 1929’dan bu yana, kendini yüksek kalitede yazı yazma kültürüne adayan ve bu alanda kararlılıkla yoluna devam eden Pelikan, gururla sunmakta. Gayemiz sizlere, güzel yazı teknolojisinin en iyisini, ustalık eseri olan, ayrıcalık taşıyan ve şahsa özel kişiliği olan kalem tasarımlarını sunmak.

 

Peşin Fiyatına
1211.57 TL x 9
Peşin Fiyatına
2726.04 TL x 4
Peşin Fiyatına
1211.57 TL x 9
Peşin Fiyatına
1211.57 TL x 9
Peşin Fiyatına
2726.04 TL x 4
PELİKAN SAHARA