Pelikan R800 Souveran MAVİ SEDEF/SİYAH REÇİNE BÜYÜK BOY ROLLER KALEM

Durum: Stokta
ALMAN EL İŞÇİLİĞİ VE ÜRETİMİBÜYÜK BOYMAVİ SEDEF ÜZERİ LAKE KAPLAMA GÖVDE1.SINIF İŞÇİLİKPARLAK SİYAH LAKE KAPLAMA GÖVDE VE KAPAK18 AYAR ALTIN KAPLAMA A
Nakit Fiyat: 8494.43 TL Taksitli Fiyat: 9438.25 TL
ADET:Düz Yazı El Yazısı Yazı İstemiyorum

Pelikan R800 Souveran MAVİ SEDEF/SİYAH REÇİNE BÜYÜK BOY ROLLER KALEM
ALMAN EL İŞÇİLİĞİ VE ÜRETİMİ
BÜYÜK BOY
MAVİ SEDEF ÜZERİ LAKE KAPLAMA GÖVDE
1.SINIF İŞÇİLİK
PARLAK SİYAH LAKE KAPLAMA GÖVDE VE KAPAK
18 AYAR ALTIN KAPLAMA AKSAM VE KLİPS
PELİKAN338 MAVİ MEDIUM ROLLERKALEM UÇLU
ÖLÇÜLERİ : Uzunluk : 16.1cm Ağırlık : 25.5gr.

Gerçek bir klasik

Pelikan, dünyaya 1929 yılında diferansiyelli piston mekanizmasını tanıtan ilk şirketti. Bu teknikle, iki farklı vida dişi sayesinde, dolmakalemin içindeki milin, gövdenin uç kısmından daha hızlı dönmesini sağlamaktadır. Bugüne kadar bu dolmakalemin tasarımı ve teknik ayrıntıları farklı şekillerde geliştirilmiş olsa da, temel mekanizması hep aynen korunmuştur.

1950’de, 400 modeli piyasaya sunuldu. Yeşil-çizgili gövdesiyle bu model, Pelikan markasının dünya çapında bir sembolü haline gelmiştir. 80lerde bu seriye Souverän ismi verildi, ama halk arasında daha çok, çizgili takım elbiseleriyle ünlü devlet bakanı “Weimarer Republik” ten dolayı Stresemann adıyla anılır oldu ... . Mavi ve siyah çizgili dış gövdeye sahip ilk Souverän modelleri 1995 yılında ürün yelpazesine katıldı.

Bu dolmakalemin dış gövdesinin yapılması gerçekten çok çaba gerektirmektedir. Özel bir Pelikan formülüne bağlı kalınarak birçok farklı aşamalardan geçirilen doğal pamuk en sonunda çizgili bir tabaka haline getirilir. Sonra bu malzemeye en uygun şekil verilip kesilir ve elmasla taşlanır. Daha sonra karakteristik çift halka gövdenin üst kısmına ve kapağın alt kısmına entegre edilir. Bu işlem, iki malzemenin pürüzsüz bir biçimde birbiriyle kaynaşmaları için en hassas biçimde gerçekleştirilir. Bu yazı gereci, ünlü Pelikan gagası şeklindeki hafif yaylı tokası takılmadan önce, çok parlak bir hale gelinceye kadar parlatılır.

Klasik olana düşkünseniz, o zaman bir Souverän kaleminiz olmalı.

Peşin Fiyatına
1048.69 TL x 9
Peşin Fiyatına
2359.56 TL x 4
Peşin Fiyatına
1048.69 TL x 9
Peşin Fiyatına
1048.69 TL x 9
Peşin Fiyatına
2359.56 TL x 4
Pelikan Souveran Yeni