Permanent Markör Mürekkebi

 

PERMANENT MARKÖR MÜREKKEBİ

Permanent markör mürekkepleri, genellikle kalıcı ya da yarı kalıcı yazılar yazmak için kullanılan mürekkep çeşitlerindendir. Bu yazılarda kullanılan Permanent markör kalemler, tahta kalemleri olarak da bilinir.

 

PERMANENT MARKÖR KALEMLERİN KULLANIM ALANLARI

Bu kalemler tahta kalemi olarak bilinse de kullanım alanı tahtalarla sınırlı değildir. Kalıcılık beklenen her türlü yüzeyde kullanılabilir. Örneğin diğer kalemlerle cd-dvd üzerine yazı yazmak çok zordur. Cd-dvd üzerine yazılan mürekkepler hemen uçar. Permanent kalemlerde yazılan yazı ya da çizim kalıcıdır. Bu sebeple permanent kalemler cd kalemi olarak da bilinmektedir. Akma uçma yapmaz. Aynı zamanda permanent kalem, cam yüzeylerde ya da asetat kağıtlar için kullanıma uygundur. Kalıcı bir kalem olan permanent kalemler, baskı devre projelerinde ve karton kutuların, aletlerin etiketlenmesinde kullanılır.

 

PERMANENT MARKÖR MÜREKKEBİ NASIL SİLİNİR?

Permanent kalem kalıcı bir kalem olduğundan bu kalemle yazılan, çizilen şeyleri  alkol ya da kolonya olmadan silebilmek neredeyse imkansızdır. 

Permanent markör mürekkebinin en belirgin özellikleri kalıcı ve suya dayanıklı olmasıdır. Permanent markör mürekkep sayesinde iş yerinizde ya da günlük yaşantınızda sıklıkla kullandığınız kaleminizin mürekkebi bittiğinde yeni kalem alışverişi yapmak yerine kaleminize uygun mürekkebi alarak cebinize de tasarruf sağlayabilirsiniz. Permanent markör mürekkebi çok çabuk kuruyan ve hafif kokulu bir mürekkeptir. Aynı zamanda birbirinden farklı renk alternatifi mevcuttur. 

KalemKutusu güvencesiyle, Snowman, StaedtlerEdding, Picador gibi markaların permanent markör mürekkeplerine kolay ve güvenilir erişim sağlayabilirsiniz.

 

Permanent Markör Mürekkebi