Proje Tüpü

 PROJE TÜPÜ 

Mimarlık ve mühendislik alanlarında birçok kağıttan bahsetmiştik. Bu kağıtların korunması ve saklanması en az çizimi kadar önemlidir eğer iyi saklanmazsa çizimleriniz zarar görür. Proje tüpleri bu çizimleri korumanız için özel olarak üretilen silindir şeklindeki saklama kabıdır. Genel olarak sert plastikten üretilmiş olanları tercih edilir.

                                                                              

PROJE TÜPÜ KULLANIMININ ÖNEMİ 

Çizim kağıtlarının bazıları oldukça ince ve şeffaftır bu yüzden kolaylıkla zarar görebilirler. Çok fazla uğraşıp emek vererek yaptığınız çizimlerin zarar görmemesi için proje tüplerinde muhafaza edilmesi gerekir. Çizimlerinizi proje tüpleri içerisinde oldukça rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz sağlam yapısı sebebi ile çizimlerinizin başına bir şey gelmesini önleyecektir. Kenarında bulunan ipi ile omzunuza takarak rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir üründür. Zevkinize göre seçebileceğiniz farklı renk ve modelleri vardır.

 

PROJE TÜPÜ SEÇİMİ

Proje tüpleri genel olarak sert plastikten üretilmektedir bu yüzden içine konulan çizim kağıtlarını rahatlıkla korur ve muhafaza eder. Proje tüpleri sert plastiklerin yanı sıra Şeffaf Proje Tüpleri de bulunmaktadır ve yumuşak plastikten de üretilmektedir. Farklı renk ve modelde bulunabilen bir ürün olan proje tüplerini ALEX SCHOELLER gibi markaların siyah, mavi, sarı veya farklı birçok renkte sert plastikten üretilen dayanıklı ve kaliteli yapıdaki modellerini tercih edebilirsiniz. 65 veya 110 cm arasında uzunlukları bulunan proje tüpleri taşınması oldukça kolay bir üründür. Proje tüplerinin fiyatları ürünün boyutu, kalitesi veya malzemesine göre değişiklik göstermektedir.