Rapido Mürekkebi

RAPİDO MÜREKKEBİ

Rapido mürekkepler, daha çok teknik ve detay belirtmeyi gerektiren çizimler için kullanılır. Uçları ince ve farklı kalınlıklarda olabilen rapido kalemler, aşınmaz sert kromdan üretilmiştir. Bu sebepten dolayı mimarlar, mühendisler ve teknik ressamlar tarafından rapido kalem ve mürekkepleri sıkça kullanılır. İnce işçilik gerektiren çizimler için kullanılan rapido kalemleri , tablolarınızda, grafiklerinizde ya da detaylı çizimlerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

RAPİDO KALEM ÇEŞİTLERİ

Rapido kalemler mürekkeplerine göre ikiye ayrılır. Birinci mürekkebini yeniden dolduramadığınız rapido kalemlerdir. Bu tarz bir kalemin mürekkebi bittiğinde tekrar mürekkebini doldurup kullanmanız mümkün değildir. Fakat kaliteli bir rapido kalem seçimiyle de kaleminizi uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

İkinci rapido çeşidimürekkebi tekrar doldurabilir rapidolardır. Bu tarz bir rapido kalem ile mürekkep satın alarak tekrar bir kalem alışverişi yapmak zorunda kalmayabilirsiniz. Bu sayede cebinizden de tasarruf sağlamış olacaksanız. 

Rapido kalemlerin mürekkebi, parşömen kağıt ve çizim tahtaları açısından kullanıma uygundur. Akışkan bir yapıya sahip olan rapido mürekkebi, ışığa dayanıklı ve kolay kuruyan bir yapıya sahiptir. Farklı renk çeşitlerinin mevcut olduğu rapido mürekkebi için en çok tercih edilen renkler sarı, kırmızı, siyah, mavi, lacivert ve yeşildir.

Müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği yüksek Rotring gibi markaların, birbirinden renki ve kaliteli rapido kalemlerine KalemKutusu’ndan hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.