Sıkıştırmalı Dosya

SIKIŞTIRMALI DOSYA 

Sıkıştırmalı dosyalar ofislerde sıklıkla tercih edilen bir dosya türüdür. İçerisinde birden fazla evrak konulup bu evrakların herhangi bir düşme ya da dışarıdan gelen bir tepki sonucunda etrafa dağılmamasını sağlar.

 

SIKIŞTIRMALI DOSYA ÇEŞİTLERİ

Sıkıştırmalı dosyalar farklı şekil ve renklerde bulabilirsiniz genel olarak şeffaf kapaklı sıkıştırmalı dosyalara rastlarsınız en yaygın kullanıma sahip olanlar mavi renkli olanlardır fakat farklı renklerde de sıkıştırmalı dosyalar bulmak mümkündür. Hangi rengi seçeceğiniz tamamıyla sizin tercihinize kalmıştır. Bazı insanlar dosya rengini yapacağı işin önemine göre de seçmektedir. Mesela dosyada önemli bir evrak varsa ve kullandığı diğer dosyalar genelde mavi renkli ise bu evrakı dikkatini çekmesi ve göz önünden kaybolduğunda kolay bulunması için kırmızı ya da sarı gibi dikkat çekici renklerde dosyalara koyabilirler.

 

SIKIŞTIRMALI DOSYA EBATLARI

A4 evrakları rahatlıkla içerisine alabilecek bir tasarıma sahip olan sıkıştırmalı dosyaların evrakı sıkıştırma kısmı üreticiye göre değişiklik göstermektedir. Kırmızı, mavi sarı gibi birçok farklı renkte üretilen ön kapak kısmı şeffaftır fakat arka kapağı renkli plastikten üretilmiştir bunun yanı sıra tamamı şeffaf olanlar ya da tamamı kalın malzemeden üretilmiş olanlarda vardır. Evrak sıkıştırma mekanizması plastik ya da metalden üretilmiş olabilir. Sağlam ve güvenilir bir dosya almak istiyorsanız Leitz sıkıştırmalı dosya ürünlerine göz atabilirsiniz. Modern tasarımlı dosyaları ile ilginizi çekecektir ya da KRAF ürünlerini de seçebilirsiniz. İki markada kaliteli ürünleri ile sizi memnun edecektir.