Sıvı Yapıştırıcı

SIVI YAPIŞTICILAR

Yapıştırıcılar iki madde arasında kuvvetli bir bağlantı oluşturan yapışkan maddelerdir. Kullanım amaçlarına göre ve tüketicinin yaş grubuna göre sınıflandırılırlar. Yapıştırıcılar kullanım amaçlarına göre tadilat amacıyla ya da sanatsal amaçla kullanılmak üzere ikiye ayrılır. Sanatsal amaçla kullanılan yapıştırıcılar sıvı veya katı formda bulunabilir. Sıvı halde bulunan yapıştırıcılar her türlü maddeleri yapıştırmak amacıyla kullanıma uygunken katı formda bulunan yapıştırıcılar genel olarak karton, kağıt, mukavva gibi maddelerin yapıştırılması için uygundur. Katı formda olan yapıştırıcılar, sıvı yapıştırıcılar kadar güçlü olmadığından kullanımı çok daha rahat ve konforludur fakat yapışkanlık gücü sıvı yapıştırıcılar kadar güçlü değildir. Bu sebeple tadilat, onarım gerektiren durumlar için sıvı yapıştırıcılar tercih edilmelidir.

 

SIVI YAPIŞTIRICI NEDİR

Sıvı yapıştırıcı, isminden de anlaşılacağı üzere akışkan formda olan yapıştırıcılardır. Sıvı yapıştırıcılar, kuvvetli bağlayıcılık özelliklerinden dolayı güçlü yapıştırıcılar kategorisine girmektedirler.

 

SIVI YAPIŞTIRICI ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Sıvı yapıştırıcıların kullanım alanları çok geniş olduğundan kullanım amacına göre farklı sıvı yapıştırıcılar üretilmektedir. Plastik ve kauçuk gibi maddelerde kullanılması için sıvı kauçuk yapıştırıcı ya da sıvı plastik yapıştırıcı kullanılmalıdır. Kumaş parçalarında yapıştırıcı kullanılacaksa ekstra dikkat gösterilmelidir. Yapıştırıcılar, kumaşın yapısına zarar verebilir. Bu sebeple kumaş parçaları için özel olarak üretilen sıvı kumaş yapıştırıcı tercih edilmelidir. KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesi sayesinde, müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği yüksek Uhu, 3M gibi markaların sıvı yapıştırıcılarına kolay ve hızlı erişim sağlayabilirsiniz.