Seramik Boyası

SERAMİK BOYASI

Hemen hemen her yerde karşımıza çıkabilecek bir boya türü olan seramik boyası hobi yapmak isteyenlerin veya evini renklendirmek isteyenlerin en çok tercih boya türüdür. Seramik boyasını oldukça uygun fiyatlara piyasada bulmak mümkündür. Sizin de evlerinde seramikler varsa ve bunları küçük dokunuşlar ile yeniden renklendirmek isterseniz seramik boyasını rahatlıkla kullanabilirsiniz. En çok tercih edilen marla seramik boyası ile bütün hobi çeşitlerinde kullanabilirsiniz.

 

SERAMİK BOYASI NASIL KULLANILIR

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan seramik boyası boyama işlemi yapılırken boyama işlemi yapılacak yüzeyin bir sünger yardımı ile nemlendirilmesi gerekir. Nemlendirme işleminin bitmesi ile birlikte vernik kullanılarak seramik yüzey boyamaya hazır hale getirilmelidir. Buradaki püf nokta ise su bazlı vernik olmasına özen göstermeliyiz. Verniğin kullanımının ardından yüzey artık boyamaya hazırdır. Bu şekilde kendinize Özgün çizimler yapabilirsiniz. İstediğiniz şekillerde tasarımının tamamladığınız seramiği boyama işlemi bittikten sonra tekrardan verniklemek gerekir. Daha da sağlam ve kalıcı bir boya işlemi isterseniz seramiğe fırınlama işlemi de yapabilirsiniz.

 

SERAMİK BOYASI KULLANILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Seramik üzerine boya yapılırken özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Boyama işlemi yapılmadan önce ilk olarak seramik yüzeyinin temiz olması gerekir. Bunun ardından seramik boyası bittikten sonra boyanın kuruyana kadar hiçbir yere temas etmemesi gerekir. Aynı zamanda seramik boyası yapılırken ellerinize bir eldiven ve üzerinize bir önlük takmalısınız. Bu sayede hem etraf kirlenmemiş hem de siz kirlenmemiş olursunuz.

 

Seramik Boyası