Seramik Hamuru -Kil

 SERAMİK HAMURU VE KİL 

Seramik görünüş açısından oldukça zariftir bu yüzden yıllar geçse de önemini yitirmemiş hatta eski popülerliğini tekrar kazanmaya başlamıştır. Seramik hamuru şık seramikler yapmak için kullanılan ana malzemelerdir. Seramik hamurunu her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz fakat önemli olan en iyisini seçmektir.

SERAMİK HAMURU SEÇİMİ

Seramik hamuru birkaç tane farklı aşamadan geçirildiği için dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Nova Color seramik hamuru işlem görmeye oldukça dayanıklı bir üründür. Paketler halinde satılan seramik hamurlarını ihtiyacınız olan boyutta satın alabilirsiniz. Nova Color seramik hamurlarının en çok rağbet görenleri kil içerikli seramik hamurlarıdır.

KİL

Doğada ve ülkemizde çok fazla bulunan bir malzemedir kil fakat bu kil içerisinde başka maddelerde vardır yani kil bulmak kolaydır fakat saf kil bulmak zordur. Kil uzun yıllardır bilinen ve kullanılan bir toprak çeşididir tamamen doğal olduğu için kişisel bakım, temizlik, araç gereç yapımı gibi birçok alanda kullanılmıştır.

KİL SEÇİMİ 

Kil bu kadar ilgi gören bir ürün olduğu için alırken dikkat etmek gerekir çünkü kaliteli killerin yanı sıra kalitesiz killerde üretilip satılmaktadır buda sizin sağlığınıza zarar verebilir. Kil seçerken ARTDECO gibi markaları satın alabilirsiniz paketlenmiş halde satılan seramik killeri ile eviniz ya da sevdikleriniz için süs eşyaları ve hediyelikler yapabilirsinizi. Seramik kili ıslatarak kolaylıkla şekillendirebilir ve kuruduktan sonra rahatlıkla renklendirebilirsiniz.

Seramik Hamuru -Kil