Silgi

SİLGİLER

Okullarda, çalışma masalarımızda ve kalemliklerimiz de sıklıkla kullandığımız ürünlerin başında silgiler gelir. Silgiler sayesinde yazılarda yanlışlık yaptığımız zaman bütün bir sayfayı çöpe atmak yerine sadece hatalı olan yeri silebiliriz. Bu sayede hem vakit kazandırıyor hem de pratiklik sağlar. Piyasada birçok desende ve renkte üretimi yapılmaktadır. Hatta kullanım alanlarına göre bile silgiler üretilmektedir. Renkli silgiler, kokulu silgiler de öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Bazı firmalar silgiler üzerine desenler basarak desenli silgiler çeşitliliğini arttırmaktadır. Kullanım olarak sadece okullarla da sınırlı kalmıyor yazının olduğu her yerde kendini göstermektedir. Bu ürünler genellikle küçük boyutlarda üretildiği için taşıması da kolaydır. Kalemlerin arkasına dahi silgiler yerleştirerek kullanımını daha da pratikleştiriyor.

 

SİLGİLERI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 

Bir silgiden beklentileri tam olarak karşılayan markalar tercih edilmesi gerekir. Özellikle iz bırakmayan ve silindiğinde önceki yazıdan kalıntı bırakmayanları tercih etmemiz gerekir. Silgiler de kullanılan malzemeler de dikkat edilmesi gerekir. İnsan sağlığını tehdit edecek kanserojen madde içeren silgiler tercih edilmemelidir. Silgileri alırken çabuk bitenleri değil daha çok uzun ömürlü olanları tercih etmeliyiz.

 

SİLGİ FİYATLARI

Markasına ve çeşidine göre fiyat farklılığı da bulunmaktadır. Özellikle en çok tercih edilen ve bir sınıf malzemeden üretilen silgi fiyatları farklıdır. Faber-castell silgileri gibi kaliteli ve bilindik markaların fiyatları diğerlerine göre biraz daha pahalı olabilir. Her bütçeye uygun fiyatlı silgilerde piyasa da mevcuttur.