Silikon-Silikon Tabancası

SİLİKON - SLİKON TABANCASI

Silikon, diğer yapıştırıcıların aksine solvent içermediğinden çevreye zararsız bir yapıştırıcıdır. Plastik bazlı, yapışkan formda, akışkan ve jele benzer bir görünüme sahiptir. Silikon esnek bir yapıya sahiptir. Kuruduktan sonra esnek yapısını kurur. Farklı ısılara karşı dirençlidir. Bu özelliği sayesinde yapı sektöründe en sık tercih edilen yapıştırıcılar arasındadır.

 

SİLİKON NERELERDE KULLANILIR

Özellikle endüstriyel silikon tabancaları, çatlakların onarılması açısından idealdir. Silikon havayı geçirmez. Bu özelliği sebebiyle cam, pencere kenarlarında sıkça kullanılır. Çatlakların onarılması, sızıntının giderilmesi gibi birçok sorun için silikon kullanabilirsiniz. 

 

SİLİKON TABANCASI NEDİR

Silikon tabancası, silikon tüpünün tabancaya yerleştirmesiyle kullanılır. Öncesinde, tabancanın arka tarafında bulunan metal çubuğu çekmeniz gerekmektedir. Tüpü yerleştirdikten sonra metal çubuğu yerine sabitleyebilirsiniz. Böylelikle tüp alt kısmından delinecektir. Tabancadaki pistonu ittirdiğinizde silikon tabancanın ağzına dolacaktır. Böylelikle tabancanın tetik kısmına bastığınızda kolayca uygulama yapabilirsiniz. 

Silikon tabancasıyla uygulanan silikon, sıcak silikon kadar hızlı kurumaz fakat yapıştırıcılık oranı çok daha fazladır. Bu sebeple güçlü yapıştırıcılık gerektiren yapı sektörü gibi alanlarda silikon tabancası sıkça tercih edilir. Uygulanan silikon miktarının ölçülü olması da silikon tabancasının avantajları arasındadır. Bu sayede sızıntı, damlama gibi sorunlar yaşanmaz. 

KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesi sayesinde müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği yüksek Pattex, Rapid gibi markaların silikon ve silikon tabancalarına kolay ve hızlı erişim sağlayabilirsiniz. 

 

Silikon-Silikon Tabancası