Slime

SLİME

Slime son zamanlarda çocuklar tarafından çokça popüler hale gelen, oyun hamuruna benzeyen fakat daha yumuşak kıvamlı, akışkan bir üründür. Yapıştırıcı kategorisine girse de akışkan kıvamlıdır ve ele yapışmaz. Slime’ın ana maddesi su bazlı tutkal ve renklendiricilerdir. Slime yıkanabilirdir ve etrafa bulaşmaz. Oyun hamuru gibi çeşitli kıvamlar verilerek değişik şekiller elde edilebilir. Bu sebeple çocukların çocukların hem motor becerilerini  hem de hayal güçlerini geliştirmede faydalı olur. Slime birçok farklı renkte üretilir. Çocuklar tarafından fazlasıyla dikkat çekicidir. Slime’ları hem hazır şekilde alabilirsiniz hem de malzemelerini alıp karıştırarak siz kendiniz yapabilirsiniz.

 

SLİME ÇOCUKLARA ZARAR VERİR Mİ

Slime, içerisinde temizlik maddelerinde kullanılan boraks mineralini bulundurmaktadır. Boraks doğal bir mineral olduğundan herhangi bir zarar gözlenmemiştir. Fakat kesinlik belirten bir araştırma olmadığından, boraks içermeyen slime alarak çocuklarınızı tamamıyla koruyabilirsiniz.

Slime zamanla katılaşan bir ürün olduğundan ağzı kapalı bir kutuda sıkıca saklanmalıdır. Katılaşan slime’ınızı su, antibakteriyel jel gibi ürünler yardımıyla açabilir eski formuna kavuşturabilirsiniz.

 

SLİME İLE EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRMEK

Birden çok farklı renk seçeneği sayesinde, farklı renkli slimeları karıştırarak değişik renkli slimelar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bir pipet aracılığıyla slime şişirme oyunu oynayarak slimedan balon elde edebilirsiniz. Bu oyun çocuğunuzu hem şaşırtacak hem de eğlendirerek güzel vakit geçirmesini sağlayacaktır. Elmer's- Artdeco gibi markaların slime ürünlerine kolay ve hızlı erişim sağlayabilirsiniz