Spatül

SPATÜL VE MODELAJ ALETİ

Spatül az miktarlarda bulunan toz veya macun kıvamındaki maddelerin taşınması için kullanılan malzemelerdir. Mesela bir spatül ile boyaları taşımanız mümkündür. Spatüller farklı boylarda ve çeşitlerde olabilir. Uçları metal sap kısımları plastik veya ahşap malzemeden yapılmış olabilir bunun yanı sıra tamamı metal spatüllerde vardır. Resim sanatı için kullanılan spatüller boyaların taşınması için kullanışlıdır. Bazı spatüller çift taraflı üretilmektedir bir tarafı düz diğer tarafı kaşık şeklindedir.

 

SPATÜL SEÇİMİ

Spatüller yapıları gereği çok fazla ürün taşıyamazlar bu yüzden taşınacak ürün miktarına dikkat edilmelidir. Setler halinde satılan spatüller farklı çeşit ve modellerde bulunurlar. Bunların bazıları uç kısımları düz ve ahşaptan sapları olan spatüllerdir bazıları ise çift taraflı bir kısmı düz bir kısmı kaşık şeklinde olanlardır. DAS markası her iki türde de spatül üretimi sağlamaktadır ayrıca farklı uçlara sahip birçok spatül üretmektedir.

 

MODELAJ ALETİ

Modelaj aleti seramik ya da diğer hamur türlerinde fazlalık kısmı almak için kullanılan bir üründür. Metal ya da tahtadan yapılan modelaj aletleri çok kullanışlı ürünlerdir. Sadece seramik hamurunda değil kilden yapılan heykellerin düzenlenmesi ve fazlalıklarının alınmasında da modelaj aletini kullanabilirsiniz. SÜDOR modelaj aletleri setler halinde satılır ve ihtiyacınız olan tüm ürünleri barındırır. Bu ürünlerin tamamı tahtadan yapılmış olabilir ya da uç kısmı metal diğer kısımları tahta olabilir. Eğer sert bir hamur çeşidi ile çalışacaksanız metal olanları tercih etmeniz iyi olur.