Stick Yapıştırıcı

STİCK YAPIŞTIRICI

Yapıştırıcılar iki madde arasında kuvvetli bir bağlantı oluşturan yapışkan maddelerdir. Kullanım amaçlarına göre ve tüketicinin yaş grubuna göre sınıflandırılırlar. Yapıştırıcılar kullanım amaçlarına göre tadilat amacıyla ya da sanatsal amaçla kullanılmak üzere ikiye ayrılır. Sanatsal amaçla kullanılan yapıştırıcılar sıvı veya katı formda bulunabilir. Sıvı halde bulunan yapıştırıcılar her türlü maddeleri yapıştırmak amacıyla kullanıma uygunken katı formda bulunan yapıştırıcılar genel olarak kartonkağıt, mukavva gibi maddelerin yapıştırılması için uygundur. Katı formda olan yapıştırıcılar, sıvı yapıştırıcılar kadar güçlü olmadığından kullanımı çok daha rahat ve konforludur fakat yapışkanlık gücü sıvı yapıştırıcılar kadar güçlü değildir. Katı halde bulunan stick yapıştırıcılar genel olarak çocuklar tarafından sıkça tercih edilir.

 

STİCK YAPIŞTIRICI NERELERDE KULLANILIR

Stick yapıştırıcılar katı halde bulunan, silindir şeklinde bir ambalajla sunulan, genel olarak dönmeli yapıştırıcılardır. Stick yapıştırıcılar, katı formda bulunduğundan kumaş, bez gibi parçaları yapıştırmak için kullanıma uygun değildir. Genel olarak çocuklar tarafından ya da daha basit bir yapıştırma gerektiren alanlarda kullanılır. Karton, kağıt gibi maddeleri yapıştırmak için uygundur.

 

STİCK YAPIŞTIRICI ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Genel olarak çocukların kullanımına uygun olarak üretilen stick yapıştırıcılar solvent içermeyen yağıştırıcılardır. Tamamıyla bitkisel maddeler içeren stick yapıştırıcılar da üretilmektedir. Bazı stick yapıştırıcılar, yapıştırıcıyı sürdüğünüz yerde mavi iz bırakma özelliğine sahiptir. Bu tarz stick yapıştırıcılar çocukları büyülediğinden magic stickyapıştırıcı olarak bilinir. Sürülen yapıştırıcının rengi kuruduğunda kaybolur. KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesi sayesinde PRİTT, FABER-CASTELL, MAS, SCOTCH gibi markaların stick yapıştırıcılarına kolay ve hızlı erişim sağlayabilirsiniz.