Sulu Boya Kağıdı

SULUBOYA KAĞIDI

Suluboya yapımı için özel üretilen bu kağıtlar resim merakı olanların en çok tercih ettikleri arasındadır. Selüloz ve su karışımından üretilen bu ürün suluboya çalışmanızın diğer kağıtlara göre daha güzel olmasını sağlar. Özel yapısı sebebi ile boya kağıda tam nüfus eder ve resminizin güzel durmasını sağlar.

 

SULUBOYA KAĞITLARI ÇEŞİTLERİ

Suluboya kağıtları ağır veya hafif formlarda olabilir. Hafif suluboya kağıtları ıslakken buruşabildiği için genellikle ağır olan suluboya kağıtları tercih edilir. Beyaz renkli olan bu kağıtlar sizin hayal dünyanıza göre farklı renklere bürünür.

 

SULUBOYA KAĞIDI NASIL SEÇİLMELİ

Öncelikli tercihiniz ebadı olmalıdır eğer resim yapmaya yeni başlayan biri iseniz A4 boyutu sizin için yeterli olacaktır. Fakat bu işi profesyonel çapta yapan veya bir resim sergisi için resim yapan bir ressam iseniz suluboya kağıdı 35x50 cm veya 20x30 cm sizin için daha uygundur. Suluboya kağıdı alırken dikkat edilmesi gereken ikinci özellik kalınlıktır. 190 gr, 300gr, 356gr gibi kalınlıkları bulunan suluboya kağıtları arasında en çok rağbet gören suluboya kağıdı 300gr olandır. İçerik olarak su ve selüloz karışımı kullanılan bu kağıtlar suyu içine çekerek boyanın güzel nüfuz etmesini sağlar. Canson sulu boya kağıtları farklı model ve çeşitleri olsa da tek bir kalite anlayışında birleşmiş dayanıklı suluboya kağıtlarıdır. Sağlığınız için özenle üretilen bu kağıtları rahatlıkla kullanabilirsiniz.