Sunum Dosyası

SUNUM DOSYASI 

Sunum dosyalarını birçoğumuz biliriz sadece iş yerlerinde değil okullarda ve günlük hayatta da sıkça kullanılan bir üründür sunum dosyaları. İçerisinde şeffaf yaprakları vardır ve birçok evrak bu yapraklar sayesinde rahatça dosyalanabilir. Dosyanın içerisindeki şeffaf sayfalar isteğe bağlı olarak değişir ihtiyacınıza bağlı olarak az yada çok sayfalı sunum dosyasını tercih edebilirsiniz. 

 

SUNUM DOSYASI KULLANIMI

Sunum dosyaları bizi evrak yükünden ve dağınık kağıtlardan kurtaran bir üründür. Sunumumuzun düzenli ve sıralı olmasını sağlar. Sunum dosyalarının kapakları genel olarak sert plastikten yapılır böylelikle içerisindeki evrakta zarar görmekten korunur. Dosyanın sırt kısmı dediğimiz noktada bulunan şeffaf alan içerisinde bulunan kağıda dosya içerisindeki evrakla alakalı notlar yazabilirsiniz böylelikle birden fazla dosya kullanıyorsanız aradığınız dosyayı rahatlıkla bulursunuz. Bunun haricinde dosya üzerine yazı yazabilir ve ya not yapıştırabilirsiniz bunlar dosyanın içerisindeki evraka zarar vermeyecektir.

 

SUNUM DOSYASI SEÇİMİ 

Sunum dosyası alırken evraklarınızın çokluğuna göre sunum dosyanızı seçebilirsiniz. Sunum dosyasının içerisindeki yaprak kısmının ihtiyacımıza göre değiştiğini söylemiştim. Bu yapraklar bazen elli, altmış veya daha fazla olabilirler. Sayfa sayısını içerisine koyacağımız evrakın miktarı belirler sunum dosyalarını alırken kapak kısmına da dikkat etmek gerekir eğer kalitesiz bir marka ise kapak kısmı hemen kırılacaktır böyle sorunlar yaşamamak için SÜDOR marka sunum dosyalarını satın alabilirsiniz. Böylelikle dosyanızın kalitesinden endişe duymadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.