Tahta Kalemi Mürekkebi

TAHTA KALEM MÜREKKEBİ

Tahta kalemler, genellikle beyaz ve parlak yazı tahtaları için kullanılan, mürekkebi sayesinde tahtadan kolayca silinebilen kalemlerdir. Tahta kalemleri, liften yapılmış bir uca sahiptir. Tahta kalemlerin dışı ise plastik, cam, metal gibi malzemelerden üretilmiştir.  Tahte kalemin içindeki çekirdek, mürekkebi kalemin ucuna aktarır. Bu sayede yazı yazılabilir. Birkaç yıla kadar sadece lacivert, kırmızı ve siyah tahta kalemi mürekkebi renkleri üretilirken mürekkeplerin günümüzde neredeyse her rengi üretilmektedir.

 

TAHTA KALEMİ MÜREKKEBİ KULLANIM ALANLARI

Tahta kalemi mürekkepleri, okul başta olmak üzere yazı tahtasıyla çalışan herkes tarafından kullanılmaktadır. Bir öğretmen sınıfta ders anlatırken kullanabileceği gibi öğrenciler de evde yazı tahtasıyla dersini çalışabilir. Ya da ofiste, iş yerlerinizde sunumlar yapmak durumunda olan bir mesleğe mensupsanız yazı tahtasına ihtiyaç duyabilirsiniz.

 

TAHTA KALEMLERİN AVANTAJLARI

Beyaz tahta kalemlerin çoğu tekrar doldurulabilirdir. Ürün ve fiyat performansı yüksek olan tahta kalemler, tekrar doldurulabilir özelliği sayesinde cebinize de tasarruf sağlar. Oldukça hafif ve portatif olan tahta kalemlerinizi, okulunuza, iş yerinize rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Uygun fiyatlara tahta kalem mürekkepleri bulabilirsiniz.

 

TAHTA KALEM KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Tahta kalemlerin kullanım alanları genellikle bölünmemesi gereken anlar olduğundan, tahta kaleminizin kapağını her zaman sıkı kapatmalısınız. Kimse silik bir kalemle yazılan kalemle çalışmak istemez. Aynı zamanda böyle bir durum sinir bozucu ve dikkat dağıtıcıdır. 

KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesiyle Edding, Brons, Picador, Artline, Stabilo gibi müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği yüksek markaların tahta kalem mürekkeplerine kolay ve hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

 

Tahta Kalemi Mürekkebi