Tebeşirler

TEBEŞİRLER

Tebeşirlerin kullanım alanları çok geniş olmakla birlikte genel olarak okullarda yazı yazmak amacıyla kullanılır. Kısaca özetlemek gerekirse kara tahta tebeşirleri kalsiyum sülfat ve karbonattan oluşan yazı yazmak, çizim yapmak için kullanılan uzun çubuklardır.

 

TEBEŞİRLERİN KULLANIM ALANLARI NELERDİR

Tebeşir dendiğinde ilk akla gelen okul ve eğitim kurumları olsa da tebeşir birbirinden farklı birçok derde çaredir. Örneğin geçmeyen kurumuş kıyafet lekeleriniz için kurtarıcıdır. Tırnak bakımınız için de tebeşiri kullanabilirsiniz. Beyaz renkli kıyafetlerinizdeki sararmalar için tebeşir çözümünü deneyebilirsiniz. Görüldüğü üzere tebeşirin leke çıkarmak gibi bir özelliği de vardır. Tebeşir, parlatma özelliği sayesinde gümüşleriniz için de basit bir parlatıcıdır. Aynı zamanda okul çağı ya da okul çağı öncesi dönemindeki çocuklarınızın hayal gücünü, birbirinden renkli tebeşirler ile genişletebilir dünyalarını renklendirebilirsiniz. 

 

TEBEŞİR ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Tebeşir çeşitleri tozlu, tozsuz tebeşir, yağlı ve kalem tebeşir olarak sıralanabilir. Bu tebeşir çeşitleri kullanım alanları ve tebeşirin yapısına bağlı olarak farklılık gösterir.

Eğer kara tahta üzerine yazı yazmak için tebeşir arıyorsanız beyaz tebeşir sizin tercihiniz olmalıdır. Farklı çizimler ya da boyamalar yapmak istiyorsanız renkli tebeşir kalemleri size göredir. 

KalemKutusu’nun geniş ürün ve fiyat yelpazesi ile Robercolor, Yıldızlar gibi müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği yüksek markaların, kullanım amacınıza uygun tebeşirlerine hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.