Teknik Malzemeler

TEKNİK MALZEMELER

Teknik malzemeler çizim veya çizimin devamı aşamasında işimizi kolaylaştıran ürünlerdir. Farklı çeşit, renk, malzemeden üretilen bu araç gereçler kırtasiyelerde kolaylıkla bulunabilecek ürünlerdir. Önemli olan en kalitelisini seçmektir. Yüzlerce renk, model ve marka arasından kalitelisini bulmanız için teknik malzemelerden hangisine ihtiyaç duyduğunuzu belirleyip ona göre seçim yapmalısınız. Teknik malzemelerin bazıları şu şekildedir;

PROJE TÜPÜ: Teknik çizimlerin korunması ve saklanması için sıklıkla kullanılan silindir şeklindeki saklama kabına proje tüpü denir. Sadece çizimlerinizi değil haritaları da proje tüpünde saklayabilirsiniz. İLETKİ: Teknik çizimlerde şekillerin açıların ölçmek için kullanılan kullanımı oldukça basit bir araçtır. Açıların derecelerini bulmanızı oldukça kolaylaştırır. Genel olarak 180 derecelik açılarda bulunsa da farklı açıları da mevcuttur. ÇİZİM KAĞIDI: Çizimlerinizi yapabilmeniz için kalın yapıda özel üretilen bu kağıtlar oldukça kullanışlıdır.  Farklı boyutlarda rulo halinde ya da istediğiniz boyutta satın alabilirsiniz. 

 

TEKNİK MALZEME SEÇİMİ

Teknik malzemelerin seçimi çok önemlidir. Bazı bazı meslek grupları açısından cetvel yada çizim takımları gibi sürekli kullanılması gereken ürünlerdir ve uzun ömürlü, dayanıklı olması tercihlerimiz arasındadır... FABER CASTELL gibi yıllardır kırtasiye ürünleri alanında birçok ürün üretmiş bir markayı tercih edebilirsiniz ya da ROTRİNG, HATAS ürünleri de ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak düzeyde kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerdir.