Telli Dosya

TELLİ DOSYA 

Şeffaf kapaklı yumuşak plastikten üretilmiş içerisinde şeffaf dosya dalları takabilmek için katlanabilir iki tel bulunduran dosya tipine telli dosya denir. Telli dosyanın kullanımı ve taşınması oldukça basittir. Maliyeti ucuz fakat faaliyet alanı geniş bir üründür. Hayatımızın birçok alanında telli dosyalara denk geliriz ofislerde, okullarda, iş yerlerinde yada devlet kurumlarında. Telli dosyalar kendine geniş bir kullanım alanı yer edinmiştir.

 

TELLİ DOSYA NE İŞE YARAR

Telli dosyaları koyacağınız evrakların kenarlarına delik açarak yada şeffaf dosya dallarının içine koyarak dosyaya yerleştirebilirsiniz. Farklı renklerde üretilse de en çok mavi renk telli dosya ve kırmızı renkleri tercih edilir. Telli dosyaların ön kapağı şeffaf arka kapağı renkli plastikten üretilmiştir. Oldukça hafif ve kullanımı kolaydır. Yüzlerce farklı rengi vardır. İçerisine koyacağınız evraka göre de rengini belirleyebilirsiniz mesela evrak önemli ise kırmızı, sarı gibi dikkat çekecek renkteki telli dosyaları tercih edebilirsiniz.

 

TELLİ DOSYA NERELERDE KULLANILIR

Evrakların olduğu her yerde telli dosyaların kullanabilirsiniz çünkü kullanımı basit ve pratiktir ayrıca oldukça hafif ve en düşük maliyetli dosya çeşididir. Okulda, evde, ofiste istediğiniz evrakı kolaylıkla muhafaza eder ve fazla alan kaplamaz. Kullanımı bu kadar yaygın olan bir ürünün iyi yada kötü birçok üretimi vardır. Siz değerli site ziyaretçilerimiz için kaliteli üretim yapan ALEMDAR ve DİLMAN markalarını önermek isterim. Kaliteli ve çeşitli birçok kırtasiye ürününe ve ihtiyacınıza en uygun telli dosyaya bu markalardan ulaşabilirsiniz.