Torba Zarf

TORBA ZARFLAR

Arşivi sıklıkla kullanan iş alanlarında sürekli karşımıza çıkan torba zarflar ebat açısından büyük olduğu için birçok evrak ve belgenin depolanması, saklanması veya taşınması için oldukça uygundur. Kalabalık ofis ortamında masadaki gereksiz eşyaları saklamak içinde kullanılabilir. Boyut olarak diğer zarflardan kendini ayıran torba zarflar aradığınız zaman kolaylıkla bulmanızın sağlar. Üzerine kaşe basarak zarfınızın içerisindeki evrakı belirtebilir ya da not şeklinde zarfın üzerine yazabilirsiniz.

 

TORBA ZARF ÖZELLİKLERİ

A3, A4, A5 gibi boyutları olan torba zarflar ihtiyaca uygun şekilde tercih edilmelidir. Yeterince sağlam ve dayanıklı yapıdaki A4 zarf ve A3 zarf  boyutundaki kalın dosyaları rahatlıkla muhafaza etmektedir.  Genel olarak kraf(kahverengi tonlar) zarf rengi tercih edilse de beyaz renk seçeneği de mevcuttur.

 

TORBA ZARF NERELERDE KULLANILIR

Adliyeler, hastaneler gibi resmi kurumlarda sıklıkla kullanılır. Büyük dosya veya evrakların kurum içine ya da kurum dışına gönderilmesi için torba zarflar kullanılır. Eğer zarfınızda gizli, çok gizli veya kişiye özel ibaresi varsa zarfınızın daha güvenli şekilde iletilebilmesi için torba zarfın içine koyarak gönderilecek kişiye kargolayabilirsiniz. Torba zarflar arşivlerin dağınık görünümünü düzeltmeleri içinde kullanılabilir. Gereksiz evrak veya dosyalar torba zarflarda saklanabilir. Böylelikle görüntü kirliliği ortadan kalkmış olur. Oyal torba zarfları kaliteli zarf seçenekleri ile kurumunuzun ihtiyacı olan zarf miktarı ve kalitesini karşılayacaktır. Eğer isterseniz zarfınızın üzerine kurum ismini bastırabilirsiniz.