" Pelikan Fire Dolma Kalem %30 İndirimli Fiyatlarla Dolma Kalemler
BİR ÖNCEKİ SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
LIMITED EDITION

Pelikan Fire Dolma Kalem
İncele
Daha büyük resimler için imleci resimlerin üzerine getiriniz.
Siparişleriniz ortalama 48 saat içerisinde KARGO'ya verilir.
İstanbul içi Kurye Hizmetimiz vardır.

Pelikan Fire Dolma Kalem

Fiyat bilgisi bulunmamaktadır.


Özel Kutusu
Pelikan Fire Limited Edition Box
Pelikan Fire Nip Pelikan Fire Limited Edition Dolma Kalem

Fire

“Medeniyetin Kazanımları” serisinin üçüncü dolmakalemi, ateşin insan kullanımına amade hale getirilmesini anmakta. Daha önceki iki seri "Evolution of Script" (2007) ve "Calculation of Times" (2008) konularındaydı.

Bu serinin en belirgin motifi ateş dolu bir kap. Tarih bize, eski zamanlarda atalarımızın ateşi “yakalayabilmek” için bir şimşeğin çakmasını beklediklerini söyler. Sıcaklık veren, vahşi hayvanları uzak tutan ve yemek hazırlamaya yardımcı olan ateşi hazırda tutmak için, hayvan kafataslarının içini yağla doldurup yakarlardı. Bugün ise ateş bize sadece bir kibrit ötede. İşte, medeniyetin bu kazanımını anmak için, kalemlerimizin tokalarında, özel olarak tasarlanmış uçlarında ve kapaklarında bir tas içindeki ateş figürü resmedildi.

Bu kalemlerin gövdeleri pirinçten yapıldı ve bir kaç defa, parlak kırmızı lake ile kaplandı. Gövdede resmedilen her bir alev önce lazerlendi, sonra da 24 ayar altınla kaplandı. Beş tane hakiki topaz (sarı yakut) ile bu alevlere ışıltıları verildi. Ucu 18 ayar/750 altından olup, uç kısmında iridyum parçası bulunmakta.

Atalarımız odun yakarken, yaşamı sürdürmek için çok gerekli olan 500oC’in üzerinde közler elde etmeyi öğrendiler. Sınırlı Sayı "Fire" serisi bu kazanıma adandı ve sayısı dünya genelinde 500 ile sınırlandı ve senenin en sıcak ayında, Ağustos da beğeniye sunuldu.

Sınırlı Sayı Ateş Serisi, içinde serinin teması ve dolmakalemin ince detayları hakkında zevkli bilgilerin olduğu bir kitapçığın da olduğu, zarif, kırmızı bir kutuda gelmektedir.Bu ürünü takım yapabilirsiniz.
 
 
Pelikan Kalem
 
467,15
 
 
 
Pelikan Kalem
 
611,53
 

 
 
Pelikan Kalem
 
Stokta Yok!
 
 
 
Pelikan Kalem
 
3526,36
 

Not:
* Türkiye İş Bankası (9), Garanti Bankası(9) ve Akbank (9) ve Vakıfbank(9) Kredi Kartlarına Taksit Yapılmaktadır.
* Tüm Ürünlerde Kredi Kartı ile Peşin ödemelerde veya Havale ile ödemelerde %10 indirim yapılmaktadır.
Ara Toplamı 100 TL üzeri alışveriş'de Kargo Ücretsizdir.
Dolma Kalemler


Lütfen bir marka seçiniz.

Aurora
Conklin Est. 1898
Cross
Delta
Faber - Castell

Graf Von Faber-Castell
Kaweco
Lamy
Manuscript
Mont Blanc

Monteverde U.S.A
Oberthur France
Onlıne
Parker
Pelikan

Pentel
Platinum Japan
Porsche-Design
Scrikss
Sheaffer

Steelpen
Visconti
Waterman

Dolma KalemDolma kalem, özellikle iş insanları ve öğretmenler tarafından tercih edilir. Islak imza atılması gereken belgelerde en çok tercih edilen dolma kalem olurken, tarz ve şıklık açısından da öne çıkar. Mürekkep haznesi su bazlı olan ve kendine özel ucu ile çok stil yazılar yazmanızı, imzalar atmanızı ve farklı olmanızı sağlayan dolma kalem, özel bir kalem çeşididir. Dolma kalemleri mürekkebin inanılmaz dokusu ve kalemlerin ergonomik yapısı ile her zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yazının kağıt üzerinde duruşunu bile değiştren, imzanın stilini keskinleştiren bu kalemler, sizi her zaman şaşırtabilir.

 

Bembeyaz bir sayfaya yazı yazmak için dolma kaleminizi mürekkebe batırdıktan sonra, dolma kalem mürekkebi kalemin haznesinden ince bir kanal yardımı ile çekilir ve uca iletilir. Kılcallık ve yerçekiminin de etkisiyle mürekkeple birlikte yazılar kağıda bu şekilde iletilir. Mürekkep ile boğazdaki kanalı doldurduğunuzda, elle ya da piston ile dahili bir doldurma mekanizması sayesinde mürekkep emilerek uca ulaşır. Scrikss dolma kalem ve Parker dolma kalem markalarında de aynı mekanizmayı görmeniz mümkündür.

Satın alınan kalem ucunun dolma kalemle uyumlu olması ile, dolma kalem mükemmel şekilde çalışır ve yazılar kağıda kaliteli olarak aktarılır. Bir dolma kalemin en önemli özelliği ise tabii ki ucudur. Çünkü piyasada çok çeşitli dolma kalem çeşitleri olsa da, kaliteli olan markalara ulaşmak önemlidir. Dolma kalemin ince uçlu olması, yazı kalitesini artırır, ancak kalın uçlu olması size sıkıntı yaratabilir. En kaliteli ve en uygun fiyatlı dolma kalem ucu ve dolma kalem çeşitlerine kolaylıkla ulaşmak için sizi sitemize bekliyoruz. Sitemizde bulunan ürün kategorileri arasında kolaylıkla arama yapabilir ve istediğiniz dolma kalem türüne ulaşabilir ve en güvenli altyapı ile ödeme yapabilirsiniz.

Her zaman özel insanların en şık ve profesyonel tercihi olan dolma kalemler, bu sitede sizleri bekliyor. Sevdiklerinize en özel günlerinde onlara has bir  hediye almak ve mutlu etmek için ya da kendiniz için bir dolma kalem arıyorsanız, sitemizdeki kategorilerin arasında dolaşmak çok hoşunuza gidecek. Dolma kalem özellikle yeni bir işe başlamış, yeni sözleşmelere imza atacak ya da ortaklık kuracak özel dostalrınız için de anlamlı bir hediye seçeneği olacaktır. İsterseniz sitemizde isme özel olarak dolma kalem hazırlatabilir ve hediyenizi kişisel hale getirebilirsiniz. Tarz, zevk ve özel olmayı ön plana çıkaran ürünlerimize ulaşmak istiyorsanız, mutlaka sitenizin bu kategorisini ziyaret edin ve sizin için en özel şekilde hazırlanmış dolma kalem seçeneklerine göz atın.