" Pelikan The Hanging Gardens of Babylon-Babilin Asma Bahçeleri Dolma kalem %30 İndirimli Fiyatlarla Dolma Kalemler
BİR ÖNCEKİ SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
LIMITED EDITION

Pelikan The Hanging Gardens of Babylon-Babilin Asma Bahçeleri Dolma kalem
İncele
Daha büyük resimler için imleci resimlerin üzerine getiriniz.
Siparişleriniz ortalama 48 saat içerisinde KARGO'ya verilir.
İstanbul içi Kurye Hizmetimiz vardır.

Pelikan The Hanging Gardens of Babylon-Babilin Asma Bahçeleri Dolma kalem

Fiyat bilgisi bulunmamaktadır.


Özel Kutusu
Pelikan hanging gardens Limited Box
Pelikan hanging gardens Limted

The Hanging Gardens of Babylon

Takdirinize sunulan estetik bir görünüme ve teknik bir beceriye

Milattan 600 yıl kadar önce, Kral II. Nebukadnezar, karısı Amitis için bahçeler yaptırmıştı. Bu sayede Kraliçe, Babil’in çöl alanının ortasında yeşillikler içinde bir sarayı olmuştu. Eski yazıtlar bize bu bahçeleri anlatırken, bu muhteşem yapının kademeli taraçalardan yapılmış yeni bir mimaride olduğunu, her bir taraçada egzotik ağaçların, geniş yapraklı bitkilerin, fundalıkların, çiçekler ve kokulu otların yetiştiğini bilrdirmektedir. Bu devasa bahçenin sulanması için, oldukça gelişmiş bir sulama sistemi sayesinde Fırat nehrinden su getiriliyordu. Bu Asma Bahçeler, çok estetik tabii güzelliği yeni gelişmiş teknoloji ile birleştirmiş hakiki bir şaheserdi. Asma Bahçelerin bu özelliğinden esinlenen Pelikan’ın bu dolmakalemi, azami hassas ölçümler ve geleneksel el işçiliği ile sanatsal ve teknik becerinin tüm izlerini üzerinde aksettirmekte. Bu seçkin dolmakalem ile, tarihteki bu mimari harikaya olan takdir duygusunu, üzerinde bu bahçelerin ilk iki taraçasını resmederek ifade ediyor. Kalemin yüzeyinin zemininde, bu taraçaların sütun ve kemerli kubbelerle nasıl desteklendiği resmedilmekte. Taraçalı asma bahçeler kalemin kapağında da eşsiz bir zerafetle betimlenmekte.

Çok eski bir dönemde harap olan ve hakkındaki bilgilere ancak tarihi bilgilerden erişebildiğimiz Babil’in Asma Bahçelerinin, her iki yönden de 120 metre genişliğinde olduğunu ve yükselen merdivenlerle bir piramit gibi bölümlere ayrıldığını biliyoruz. Bu bahçeleri ilk tanımlayan kişinin, M.Ö. 4. Yüzyılda yaşayan Babil rahibi Berossos olduğuna inanılmaktadır. Rahibin eseri yokolmuş, ama MÖ. 2. yüzyılda tarihçiler onun eserinden alıntılar yapmışlar ve bu muhteşem bahçeler hakkındaki bilgileri canlı tutmuşlardır. Çok cazip biçimde düzenlenmiş bu bahçecilik sanatı, şüphe yok ki arkasında oldukça gelişmiş bir teknik anlayışı da barındırmaktaydı. Bu yapıyı destekleyen duvar ve sütunlar büyük ihtimalle pişirilmiş tuğladandı ve her bir taraçaya geçiş için yollar içeriyordu. Her bir taraçaya borular döşenmiş ve, su sızdırmaması için, doğal asfalt, tuğla ve kurşun kaplamalarla kaplanmıştı. En üst taraçada, çok verimli humuslu toprak bulunuyordu.

Bu edisyon ile ilgili olarak.

Pelikan "The Seven Wonders of the World" Serisi için belli standartlar ve öncelikler belirledi: çok üstün el işçiliği ve Serinin temasını en sanatsal biçimde işleme. Bu açıdan, "The Hanging Gardens of Babylon" Sınırılı Sayı serisi, usta Alman el işçiliğini uzun yıllar dayanacak malzemelerle birleştirdi. Her bir kalemin tüm ayrıntıları, bu medeniyet harikasını takdirle yadedilmesini sağlayacak şekilde, büyük bir özenle tasarlandı ve işlendi. Yazı gereci şeklindeki bu yeni Asma Bahçeler girift detaylara, üzerinde dört taraçalı bahçelerin sanatsal şekilde betimlendiği altınkaplama bir kapağa sahip. Koyu yeşil gövde, lake ile pürüzsüzleştirildi ve parıltılı bir cilaya kavuşturuldu. 18 ayar altın uca el ile, kabartma taraçalar tek tek işlendi. Asma Bahçeler dolmakalem serisi size yeni bir zerafet, tam uyumlu işlevsellik, dayanıklılık ve güzellik sunmakta. Bu yeni Sınırlı Sayı Serinin her bir dolmakalemi, dolum kısmına işlenmiş kendine has seri numarası ile eşsiz bir şaheser. Pelikan bu kalemlerden dünya genelinde, yazdığı eseriyle Babil Bahçelerinin hep hatırlanarak tarihin sayfalarına gömülüp gitmesini engelleyen Babil rahibi Berossos’un yaşadığı MÖ 4. Yüzyıla atfen, sadece 410 tane üretti.

Ölçüleri : Uzunluk : 14.9 cm Ağırlık : 102 gr.Not:
* Türkiye İş Bankası (9), Garanti Bankası(9) ve Akbank (9) ve Vakıfbank(9) Kredi Kartlarına Taksit Yapılmaktadır.
* Tüm Ürünlerde Kredi Kartı ile Peşin ödemelerde veya Havale ile ödemelerde %10 indirim yapılmaktadır.
Ara Toplamı 100 TL üzeri alışveriş'de Kargo Ücretsizdir.
Dolma Kalemler


Lütfen bir marka seçiniz.

Aurora
Conklin Est. 1898
Cross
Delta
Faber - Castell

Graf Von Faber-Castell
Kaweco
Lamy
Manuscript
Mont Blanc

Monteverde U.S.A
Oberthur France
Onlıne
Parker
Pelikan

Pentel
Platinum Japan
Porsche-Design
Scrikss
Sheaffer

Steelpen
Visconti
Waterman

Dolma KalemDolma kalem, özellikle iş insanları ve öğretmenler tarafından tercih edilir. Islak imza atılması gereken belgelerde en çok tercih edilen dolma kalem olurken, tarz ve şıklık açısından da öne çıkar. Mürekkep haznesi su bazlı olan ve kendine özel ucu ile çok stil yazılar yazmanızı, imzalar atmanızı ve farklı olmanızı sağlayan dolma kalem, özel bir kalem çeşididir. Dolma kalemleri mürekkebin inanılmaz dokusu ve kalemlerin ergonomik yapısı ile her zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yazının kağıt üzerinde duruşunu bile değiştren, imzanın stilini keskinleştiren bu kalemler, sizi her zaman şaşırtabilir.

 

Bembeyaz bir sayfaya yazı yazmak için dolma kaleminizi mürekkebe batırdıktan sonra, dolma kalem mürekkebi kalemin haznesinden ince bir kanal yardımı ile çekilir ve uca iletilir. Kılcallık ve yerçekiminin de etkisiyle mürekkeple birlikte yazılar kağıda bu şekilde iletilir. Mürekkep ile boğazdaki kanalı doldurduğunuzda, elle ya da piston ile dahili bir doldurma mekanizması sayesinde mürekkep emilerek uca ulaşır. Scrikss dolma kalem ve Parker dolma kalem markalarında de aynı mekanizmayı görmeniz mümkündür.

Satın alınan kalem ucunun dolma kalemle uyumlu olması ile, dolma kalem mükemmel şekilde çalışır ve yazılar kağıda kaliteli olarak aktarılır. Bir dolma kalemin en önemli özelliği ise tabii ki ucudur. Çünkü piyasada çok çeşitli dolma kalem çeşitleri olsa da, kaliteli olan markalara ulaşmak önemlidir. Dolma kalemin ince uçlu olması, yazı kalitesini artırır, ancak kalın uçlu olması size sıkıntı yaratabilir. En kaliteli ve en uygun fiyatlı dolma kalem ucu ve dolma kalem çeşitlerine kolaylıkla ulaşmak için sizi sitemize bekliyoruz. Sitemizde bulunan ürün kategorileri arasında kolaylıkla arama yapabilir ve istediğiniz dolma kalem türüne ulaşabilir ve en güvenli altyapı ile ödeme yapabilirsiniz.

Her zaman özel insanların en şık ve profesyonel tercihi olan dolma kalemler, bu sitede sizleri bekliyor. Sevdiklerinize en özel günlerinde onlara has bir  hediye almak ve mutlu etmek için ya da kendiniz için bir dolma kalem arıyorsanız, sitemizdeki kategorilerin arasında dolaşmak çok hoşunuza gidecek. Dolma kalem özellikle yeni bir işe başlamış, yeni sözleşmelere imza atacak ya da ortaklık kuracak özel dostalrınız için de anlamlı bir hediye seçeneği olacaktır. İsterseniz sitemizde isme özel olarak dolma kalem hazırlatabilir ve hediyenizi kişisel hale getirebilirsiniz. Tarz, zevk ve özel olmayı ön plana çıkaran ürünlerimize ulaşmak istiyorsanız, mutlaka sitenizin bu kategorisini ziyaret edin ve sizin için en özel şekilde hazırlanmış dolma kalem seçeneklerine göz atın.