" Pelikan The Lighthouse of Alexandria-İskenderiye Deniz Feneri Dolma kalem %30 İndirimli Fiyatlarla Dolma Kalemler
BİR ÖNCEKİ SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
LIMITED EDITION

Pelikan The Lighthouse of Alexandria-İskenderiye Deniz Feneri Dolma kalem
İncele
Daha büyük resimler için imleci resimlerin üzerine getiriniz.
Siparişleriniz ortalama 48 saat içerisinde KARGO'ya verilir.
İstanbul içi Kurye Hizmetimiz vardır.

Pelikan The Lighthouse of Alexandria-İskenderiye Deniz Feneri Dolma kalem


Ücretsiz Kargo
%10 İndirim
TEK ÇEKİM ve HAVALE FİYATI
:
40855,77 TL
9 TAKSİTLİ FİYATI
:
45395,3 TL

indirimli fiyatlar Havale veya Kredi Kartı Tek Çekim ile alışveriş'de geçerlidir.


Pelikan The Lighthouse of Alexandria
Pelikan The Lighthouse of Alexandria Limited Edition

The Lighthouse of Alexandria

Pelikan’ın yeni Sınırlı Sayı Serisi olan "The Lighthouse of Alexandria"”, ince yazı gereçlerinde "Dünyanın Yedi Harikası" serisinin bir diğer örneğini oluşturmaktadır. Bu sefer vurgu, dünyanın yedi harikası içinde en yüksek olana – İskenderiye Deniz Fenerine – yapılmaktadır. Bu görkemli tarihi deniz feneri, bin yıldan uzun bir süre boyunca, Mısır kıyısına yakın Pharos adasından ışık verdi. MÖ. 300 yılında inşa edilen bu fener, aynı zamanda tarihte yakılan ilk işaret ateşidir.

Pelikan’ın ürettiği bu özel dolmakalem, tarihin bu teknik ve sanatsal harikasını, aynı ölçüde bir incelik ve elişçiliği marifeti ile anmakta. Kalemin beğeniye sunumu dahi çok orjinal: Bu dolmakalem, deniz fenerinin orijinalini anımsatacak şekilde tasarlanan cam bir kubbe altında, etkileyici bir şekilde sergilenmektedir. Altın kaplama hatlar ve yine altın kaplama toka arasında çok şık duran koyu mavi lakeyle kaplı gövde kalemin ne kadar değerli olduğunu ilk bakışta belli etmekte. Kalemin ön kısmı, bu tarihi yapının oyma bir deseniyle süslenmiş.

Ayrıca, "The Lighthouse of Alexandria" ne özgü dört pencere, bu dolmakalemin koyu mavi kapağında resmedilmiştir. Özellikle her biri çarpıcı işaret ateşi kabartma desenleri olan 18 ayar altın uçlar, yazı yazmada kalemin en yüksek seviyede işlemesine ve hep aynı kıvamı tutturmasına önem veren koleksiyoncuları heyecanlandıracak. Sınırlı Sayıda üretilen "The Lighthouse of Alexandria" ” serisinin her bir dolmakalemi, mürekkep dolum başlığına işlenmiş özel seri numarası ile eşsiz kılınmıştır.

Bu edisyon ile ilgili olarak.

Seri, yapımı 20 yıldan fazla süren bu benzersiz yapının 440 feet olan yüksekliğine atfen, 440 kalemle sınırlandırılmıştır. Mimari bir şaheser olacağı düşünülerek yapılan bu fener, günümüzde bile dünyada inşa edilen en yüksek deniz feneri olarak bilinmektedir.
Uzunluk : 14.9 cm Ağırlık : 96 gr.

İş Bankası
5043,92 TL x 9
Garanti Bankası
5043,92 TL x 9
Shop Miles
5043,92 TL x 9
AkBank
5043,92 TL x 9
Bank Asya
5043,92 TL x 9
American Express
5043,92 TL x 9

Not:
* Türkiye İş Bankası (9), Garanti Bankası(9) ve Akbank (9) ve Vakıfbank(9) Kredi Kartlarına Taksit Yapılmaktadır.
* Tüm Ürünlerde Kredi Kartı ile Peşin ödemelerde veya Havale ile ödemelerde %10 indirim yapılmaktadır.
Ara Toplamı 100 TL üzeri alışveriş'de Kargo Ücretsizdir.
Dolma Kalemler


Lütfen bir marka seçiniz.

Aurora
Conklin Est. 1898
Cross
Delta
Faber - Castell

Graf Von Faber-Castell
Kaweco
Lamy
Manuscript
Mont Blanc

Monteverde U.S.A
Oberthur France
Onlıne
Parker
Pelikan

Pentel
Platinum Japan
Porsche-Design
Scrikss
Sheaffer

Steelpen
Visconti
Waterman

Dolma KalemDolma kalem, özellikle iş insanları ve öğretmenler tarafından tercih edilir. Islak imza atılması gereken belgelerde en çok tercih edilen dolma kalem olurken, tarz ve şıklık açısından da öne çıkar. Mürekkep haznesi su bazlı olan ve kendine özel ucu ile çok stil yazılar yazmanızı, imzalar atmanızı ve farklı olmanızı sağlayan dolma kalem, özel bir kalem çeşididir. Dolma kalemleri mürekkebin inanılmaz dokusu ve kalemlerin ergonomik yapısı ile her zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yazının kağıt üzerinde duruşunu bile değiştren, imzanın stilini keskinleştiren bu kalemler, sizi her zaman şaşırtabilir.

 

Bembeyaz bir sayfaya yazı yazmak için dolma kaleminizi mürekkebe batırdıktan sonra, dolma kalem mürekkebi kalemin haznesinden ince bir kanal yardımı ile çekilir ve uca iletilir. Kılcallık ve yerçekiminin de etkisiyle mürekkeple birlikte yazılar kağıda bu şekilde iletilir. Mürekkep ile boğazdaki kanalı doldurduğunuzda, elle ya da piston ile dahili bir doldurma mekanizması sayesinde mürekkep emilerek uca ulaşır. Scrikss dolma kalem ve Parker dolma kalem markalarında de aynı mekanizmayı görmeniz mümkündür.

Satın alınan kalem ucunun dolma kalemle uyumlu olması ile, dolma kalem mükemmel şekilde çalışır ve yazılar kağıda kaliteli olarak aktarılır. Bir dolma kalemin en önemli özelliği ise tabii ki ucudur. Çünkü piyasada çok çeşitli dolma kalem çeşitleri olsa da, kaliteli olan markalara ulaşmak önemlidir. Dolma kalemin ince uçlu olması, yazı kalitesini artırır, ancak kalın uçlu olması size sıkıntı yaratabilir. En kaliteli ve en uygun fiyatlı dolma kalem ucu ve dolma kalem çeşitlerine kolaylıkla ulaşmak için sizi sitemize bekliyoruz. Sitemizde bulunan ürün kategorileri arasında kolaylıkla arama yapabilir ve istediğiniz dolma kalem türüne ulaşabilir ve en güvenli altyapı ile ödeme yapabilirsiniz.

Her zaman özel insanların en şık ve profesyonel tercihi olan dolma kalemler, bu sitede sizleri bekliyor. Sevdiklerinize en özel günlerinde onlara has bir  hediye almak ve mutlu etmek için ya da kendiniz için bir dolma kalem arıyorsanız, sitemizdeki kategorilerin arasında dolaşmak çok hoşunuza gidecek. Dolma kalem özellikle yeni bir işe başlamış, yeni sözleşmelere imza atacak ya da ortaklık kuracak özel dostalrınız için de anlamlı bir hediye seçeneği olacaktır. İsterseniz sitemizde isme özel olarak dolma kalem hazırlatabilir ve hediyenizi kişisel hale getirebilirsiniz. Tarz, zevk ve özel olmayı ön plana çıkaran ürünlerimize ulaşmak istiyorsanız, mutlaka sitenizin bu kategorisini ziyaret edin ve sizin için en özel şekilde hazırlanmış dolma kalem seçeneklerine göz atın.