" Pelikan Souverän M1005 Stresemann Dolma Kalem %30 İndirimli Fiyatlarla Dolma Kalemler
BİR ÖNCEKİ SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
SPECIAL EDITION

Pelikan Souverän M1005 Stresemann Dolma Kalem


Pelikan Souverän M1005 Stresemann Dolma Kalem
Örnek Hediye Kutu Resmidir.

İncele
Daha büyük resimler için imleci resimlerin üzerine getiriniz.
Siparişleriniz ortalama 48 saat içerisinde KARGO'ya verilir.
İstanbul içi Kurye Hizmetimiz vardır.

Pelikan Souverän M1005 Stresemann Dolma Kalem


Ücretsiz Kargo
%10 İndirim
TEK ÇEKİM ve HAVALE FİYATI
:
4439,16 TL
9 TAKSİTLİ FİYATI
:
4932,4 TL

indirimli fiyatlar Havale veya Kredi Kartı Tek Çekim ile alışveriş'de geçerlidir.


Pelikan Souverän M1005 Stresemann Dolma Kalem

Özel Edisyon Souverän M1005 Stresemann

ALMAN EL İŞÇİLİĞİ VE ÜRETİMİ
BÜYÜK BOY
KAPAK KAPALI UZUNLUK : 14.7cm - MÜREKKEP HARİÇ AĞIRLIK : 34.1gr
KLASİK YEKPARE POMPA SİSTEMİ

Bir zamanlar bir hâkim bir kalem mağazasına gitmiş ve şöyle demiş “Bütün günüm yazı yazarak geçiyor. Bu yüzden piston mekanizmalı ve mümkün olan en yüksek dolum kapasitesine sahip bir dolma kalem istiyorum.” Tecrübeli satıcı durumu hemen kavrayarak ona M1005’i önerdi. Hâkim alışverişini bir fincan espresso içerek kutladı ve bundan böyle hep mutlu yaşadı.

Pelikan’ın en uzun dolma kalemi (kapak kapalı konumda iken) 14,70 cm uzunluğa sahiptir ve kısa bir süre için gümüş kaplamalı olarak mevcuttur.

Souverän® Stresemann®

Weimar Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanı Gustav Stresemann (1879-1929), 1926 yılında Nobel Barış ödülüyle onurlandırıldı. Fransız meslekdaşı Aristide Briand ile birlikte, I.Dünya Savaşından sonra ulusların arasındaki uzlaşmacı çalışmaları ile tanındı. Etkileyici siyasi kariyerinin yanı sıra, Stresemann, resmi karşılamalar için yeterince resmi ve ofis içinde çalışırken yeterince rahat yeni tarz takım elbisesini yaratmasıyla ünlü oldu. Stresemann ince şeritli takım elbise giymekten hoşlanırdı ve zaman geçtikçe bir efsane doğdu... ve bir anda, insanlar Pelikan’da şeritli dolma kalemleri “Stresemann” diye adlandırmaya başladılar. Bu, dünya çapında başarının sadece bir başlangıcıydı.

Takım elbise ve kalemler bugün halen bu ismi taşımaktadırlar. Bu efsaneyi onurlandırmak ve resmi olarak kabul etmek için Pelikan standart koleksiyonuna bu ismi ilave etti. Zarif antrasit şeritleriyle Souverän “Stresemann”.

Antrasit renkte zarif çizgilere sahip çizgili sap kısmı, zahmetli bir işlemden geçerek selüloz asetattan üretilmiştir. Siyah unsurlar için kaliteli sentetik reçine kullanılmıştır. Klips ve halka paladyum ile kaplanmış ve dolma kalemin altın yayı, gümüş görünüm için tamamen rodyum ile kaplanmıştır. Her yazı gereci, el işçiliğiyle monte edilip test edilir.
18 ayar altın uç tamamen rodyumla kaplanarak bu klasik dolma kalemi ucuna kadar pürüzsüz ve modern hale getirmiş hatta M ebat uç ile uyumlu olmasını sağlamıştır.
Pelikan Souverän M1005 Stresemann Dolma Kalem

İş Bankası
548,04 TL x 9
Garanti Bankası
548,04 TL x 9
Shop Miles
548,04 TL x 9
AkBank
548,04 TL x 9
Bank Asya
548,04 TL x 9
American Express
548,04 TL x 9
Pelikan Souverän M1005 Stresemann Dolma Kalem
Örnek Kutu Resmidir.
Ürün Yedekleri
Not:
* Türkiye İş Bankası (9), Garanti Bankası(9) ve Akbank (9) ve Vakıfbank(9) Kredi Kartlarına Taksit Yapılmaktadır.
* Tüm Ürünlerde Kredi Kartı ile Peşin ödemelerde veya Havale ile ödemelerde %10 indirim yapılmaktadır.
Ara Toplamı 100 TL üzeri alışveriş'de Kargo Ücretsizdir.
Dolma Kalemler


Lütfen bir marka seçiniz.

Aurora
Conklin Est. 1898
Cross
Delta
Dunhıll

Faber - Castell
Graf Von Faber-Castell
Kaweco
Lamy
Manuscript

Mont Blanc
Monteverde U.S.A
Oberthur France
Onlıne
Parker

Pelikan
Pentel
Platinum Japan
Porsche-Design
Scrikss

Sheaffer
Steelpen
Visconti
Waterman

Dolma KalemDolma kalem, özellikle iş insanları ve öğretmenler tarafından tercih edilir. Islak imza atılması gereken belgelerde en çok tercih edilen dolma kalem olurken, tarz ve şıklık açısından da öne çıkar. Mürekkep haznesi su bazlı olan ve kendine özel ucu ile çok stil yazılar yazmanızı, imzalar atmanızı ve farklı olmanızı sağlayan dolma kalem, özel bir kalem çeşididir. Dolma kalemleri mürekkebin inanılmaz dokusu ve kalemlerin ergonomik yapısı ile her zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yazının kağıt üzerinde duruşunu bile değiştren, imzanın stilini keskinleştiren bu kalemler, sizi her zaman şaşırtabilir.

 

Bembeyaz bir sayfaya yazı yazmak için dolma kaleminizi mürekkebe batırdıktan sonra, dolma kalem mürekkebi kalemin haznesinden ince bir kanal yardımı ile çekilir ve uca iletilir. Kılcallık ve yerçekiminin de etkisiyle mürekkeple birlikte yazılar kağıda bu şekilde iletilir. Mürekkep ile boğazdaki kanalı doldurduğunuzda, elle ya da piston ile dahili bir doldurma mekanizması sayesinde mürekkep emilerek uca ulaşır. Scrikss dolma kalem ve Parker dolma kalem markalarında de aynı mekanizmayı görmeniz mümkündür.

Satın alınan kalem ucunun dolma kalemle uyumlu olması ile, dolma kalem mükemmel şekilde çalışır ve yazılar kağıda kaliteli olarak aktarılır. Bir dolma kalemin en önemli özelliği ise tabii ki ucudur. Çünkü piyasada çok çeşitli dolma kalem çeşitleri olsa da, kaliteli olan markalara ulaşmak önemlidir. Dolma kalemin ince uçlu olması, yazı kalitesini artırır, ancak kalın uçlu olması size sıkıntı yaratabilir. En kaliteli ve en uygun fiyatlı dolma kalem ucu ve dolma kalem çeşitlerine kolaylıkla ulaşmak için sizi sitemize bekliyoruz. Sitemizde bulunan ürün kategorileri arasında kolaylıkla arama yapabilir ve istediğiniz dolma kalem türüne ulaşabilir ve en güvenli altyapı ile ödeme yapabilirsiniz.

Her zaman özel insanların en şık ve profesyonel tercihi olan dolma kalemler, bu sitede sizleri bekliyor. Sevdiklerinize en özel günlerinde onlara has bir  hediye almak ve mutlu etmek için ya da kendiniz için bir dolma kalem arıyorsanız, sitemizdeki kategorilerin arasında dolaşmak çok hoşunuza gidecek. Dolma kalem özellikle yeni bir işe başlamış, yeni sözleşmelere imza atacak ya da ortaklık kuracak özel dostalrınız için de anlamlı bir hediye seçeneği olacaktır. İsterseniz sitemizde isme özel olarak dolma kalem hazırlatabilir ve hediyenizi kişisel hale getirebilirsiniz. Tarz, zevk ve özel olmayı ön plana çıkaran ürünlerimize ulaşmak istiyorsanız, mutlaka sitenizin bu kategorisini ziyaret edin ve sizin için en özel şekilde hazırlanmış dolma kalem seçeneklerine göz atın.