" Dolma Kalemler VISCONTI Homo Sapiens Forged in the/Volcano Dolma kalem
BİR ÖNCEKİ SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
HOMO SAPIENS

VISCONTI Homo Sapiens Forged in the/Volcano Dolma kalem <br>


VISCONTI Homo Sapiens Forged in the/Volcano Dolma kalem <br>
Örnek Hediye Kutu Resmidir.

İncele
Daha büyük resimler için imleci resimlerin üzerine getiriniz.
Siparişleriniz ortalama 48 saat içerisinde KARGO'ya verilir.
İstanbul içi Kurye Hizmetimiz vardır.

VISCONTI Homo Sapiens Forged in the/Volcano Dolma kalem


Ücretsin Kargo My Pen Sistem
%10 İndirim
TEK ÇEKİM ve HAVALE FİYATI
:
3682,71 TL
9 TAKSİTLİ FİYATI
:
4080,56 TL

indirimli fiyatlar Havale veya Kredi Kartı Tek Çekim ile alışveriş'de geçerlidir.

VISCONTI My Pen System Doğal Taşlar Serisi Fiyatı : 12 Avro'dur. (9 Taksit)
VISCONTI My Pen System Doğu Burçları Serisi Fiyatı : 12 Avro'dur. (9 Taksit)
VISCONTI My Pen System Batı Burçları Serisi Fiyatı : 12 Avro'dur. (9 Taksit)
VISCONTI My Pen System İki Harf Fiyatı : 8 Avro'dur. (9 Taksit)
Satın almak istediğiniz tepeleri seçtikten sonra, sepete ürünü ekleyiniz.
Bu alana sadece iki harf girilebilir. Harfler Türkçe karakter içermemelidir.
2 Harfli My Pen sistemin fiyatı 8 €'dur. (KDV Dahildir)
My Pen Sistem için kullanılabilecek harfler
Visconti My Pen Sistem


İTALYA-Floransa fabrikasında özel el işçiliği ile üretilmiştir.
ETNA YANARDAĞI küllerinden yapılmış (Visconti patentli) gövde ve kapak
Visconti patentli POWER FILLER yekpare pompa sistemi
Visconti logolu özel klips
Visconti patentli kapatma sistemi(Hook Safe Look)
Bronz aksam
23kt. pd 950 palladium esnek dolma kalem ucu
Medium (orta) yazı kalınlığı


HOMO SAPIENS : Etna yanardağının küllerinden sıyrılıp gelen yeni nesil kalem Homo Sapiens..! Bu kalem malzeme olarak %50 saf bazaltik lav ve bitkisel reçine karışımının gizli formülasyonundan yapılmıştır. Kendine öz patentleri ile emsali görülmemiş özelliklere sahip bu kalem 23 carat palladium ucu ile kalem koleksiyoncularının huzuruna çıkmaktadır.

Başlıca özellikleri arasında;

·Kırılmaz yapısı; aynı özelliklere sahip reçine bir kalemden 10 kat daha güçlü gövde.

·Ateşe ve Isıya Duyarlılık; Yanmaz dokusu ve güçlü yapısı ile 100 C ısıda bile yazım kalitesinden ödün vermeyen bir özelliğe sahip

·Nem emici dokusu; Elde oluşan teri kendi bünyesinde absorbe edebilen bir dokuya sahip

·Ergonomik gövde; parmaklarınızın ve elinizin yorulmadan uzun zaman yazı yazmanızı ve tutuş rahatlığı sağlayan ergonimik bir gövdesi vardır.

Kalem yapılırken “Bronz (Tunç) Çağından” esinlenilmiştir. Gövde de kullanılan tüm metal parçalar bronzdan yapılmıştır. Antika formu verilen bu kalem pembeye yakın bronz teması ve taş yapısı ile tamamiyle sanat ve tarih kokan bir çalışma meydana gelmiştir. Yüksek vakumlu dolum sistemi titanyumdan üretilerek daha dayanıklı bir yapıyla kaleme uyum sağlanmıştır.

Palladium uç-23 carat 950 Dreamtouch; Homo Sapiens ile Visconti ilk 23 caratlık Palladium uç uygulamasını başlattı. Böyle benzersiz bir kalemin ucuda kendisi gibi benzersiz olmak zorundaydı..! Palladium uç ilginç fiziksel özelliklere sahiptir. Üretimi yeni metal-füzyon teknolojisi ile yapılanmıştır. Altına göre daha dayanıklı ve sıcağa göre daha duyarlı olan sağlam yapısı ile mekanik özellikleri güçlü bu kalemle bire bir örtüşmüştür.

Palladium uç;

·18 ayar altın ucun esnekliği ve yazım kalitesininden %30 daha kaliteli ve güçlü bir uç olma özelliği göstermiştir.

· Mürekkep Korozyonuna dayanıklıdır: Korozyon metal veya metal alaşımlarının oksitlenme veya diğer kimyasal etkilerle aşınma durumudur. Palladium uç bu korozyona karşı %100 dayanıklı bir duyarlılık göstermiştir.

Kısaca Dreamtouch uç olarak nitelendirilen Palladium uç, extra bir güç ,efor sarf etmeden hayalinizdeki yazıyı kağıda kusursuzca aktarılmasını sağlayan yeni nesil bir uç sistemidir.

MODEL : Homo Sapiens

UÇ : 23 carat Palladium

DOLUM SİSTEMİ : Power Filler

MATERYAL : Lav – Bronz

DETAY : Kendine has patentli özellikleri ve Dreamtouch yazım kalitesi

1)DOLDURMA SİSTEMİ

Kalemi bölmenin altında bulunan seviyeye kadar mürekkebe batırın (tamamen batırıldığından emin olun), kapağını gevşetin, küçük pistonu yukarı doğru çekin ve sonra yavaş ama sıkı bir hareket ile ileri itin. Kalemi 5 saniye kadar mürekkebin içerisinde bırakın ve sonra fazlalık olan 2-3 damla mürekkebin akmasına izin verin ve kapağını geri sıkıştırın. Haznenin kapasitesi 0,7 ml’dir.(yani bir buçuk kartuştur).

2)BRONZ ÖZELLİKLERİ

Tüm metal parçalar doğal bronz olup bu sebeple oksidasyona maruz kalabilmektedir. Halkaların renklerinin eski bir görünüm almasının sebebi oksidasyondur. Oksidasyonu önlemek isterseniz, her kalem ile birlikte sunulan bronz cilalama bezini kullanabilirsiniz. Cilalamak için, oksidasyonlu parça eski rengine dönünceye kadar bezi bu parçanın üzerine bastırıp sürtün. Eğer problem devam ederse Sidol’ü kullanmanızı öneririz. Bunu kullanırken dikkatli olmanız gerekir çünkü lav maddesi Sidol ile temas ettiği zaman rengi değişebilmektedir.

3)RENK

Kalemin tipik mat siyah rengi temizleme ve cilalama sırasında doğal renklendirici balmumu eklenerek elde edilir. Kesinlikle deterjan/temizleyici türü malzemeleri kullanmanızı önermiyoruz çünkü bu tür maddeler balmumunu eritip kalemi doğal gri rengine döndürecektir. Ayrıca kalemin üzerine herhangi bir etiket yapıştırmanızı da tavsiye etmiyoruz çünkü etiket çıkartıldığı zaman altındaki renk farklı olacaktır. Size tavsiyemiz, rengi bozulan alanların üzerine parmağınızla bastırıp orijinal siyah rengine döndürmektir.

Buna ilave olarak kullanılan malzeme geçirgenlik anlamında deriye benzemektedir, kullanılan malzeme çizilmez niteliktedir.

Visconti Hakkında;

 

“Visconti” ismi yirmi yıldan beri, çok yoğun tarihi ve teknololojik araştırmaların bir neticesi olarak olağanüstü zariflikteki yazı gereçleri ile eşanlamlı hale gelmiştir. Bütün dolmakalem, rollerkalem ve tükenmez kalem serilerinde Visconti, çok güçlü karakter ve özellikler yansıtan yüksek kaliteli geniş bir çeşitleme sunmaktadır.
Florentine Rönasansı hala çok açık bir şekilde kendi zirvesini yaşamaktadır. 15.Yüzyıldan kalma bir mekânda, eski modeller ve teknik yenilikler üzerinde sürdürülen çalışmalar ile beraber hareketli zihinsel çalışmalar; yeni fikir alışverişi ve devamlı bir diyolog hali Visconti’nin dinamizmini kanıtlamaktadır. 1988 yılında kurulan Florentine şirketinin müdürü; aynı zamanda Visconti kreasyonlarında da bulunan güçlü yaratıcı dinamizmin de mucizevî kaynağı konumunda olan Dante Del Vecchio dur. Tarihi dolma kalemlere olan kişisel tutkusu, yazı gereçleri sanatındaki bitmez tükenmez yeni ifade arayışının çıkış noktasını oluşturmaktadır.

 

Burada; el işçiliğinin yeniden keşfi ile beraber yenilik tutkusu, kültüre olan ardı arkası gelmeyen sevgi ve her zaman yeni ve daha da sofistike yazı sistemlerinin geliştirilmesi; Visconti markasını eşsiz ve benzersiz yapan doğallık, tasarım ve unutulmaz renkli şekiller ile aynı potada erimiş durumdadır. Bütün bu özellikler; şekilleri, teknolojik yenilikleri ve içerikleri ile her zaman yeni ve çarpıcı ürünlerin yaratılması konseptinin temelinde yer almıştır.

 

Her bir kalem aynı zamanda bir sanat, bir arkeoloji, bir felsefe, bir matematik, bir edebiyat, eski ve yeni bir tarih hikâyesini anlatmaktadır bizlere. Ve sadece bundan da ibaret değildir. Visconti her zaman insanoğlunun kültür işaretlerine minnettarlığını ifade etmiştir. Yasak şehir, eski şovalyeler, simyasal yapıt, Manhattan ve Giamoco Casanova, bu ilham vericilerden sadece bir kaçıdır. Bu konsepte göre artık kalemler sadece basit yazı gereçleri değil aynı zamanda yeni sanatsal ifadelerin resim olarak kendini bulduğu, yeni derin duyguların iletildiği bir tuvaldir adeta. Yazı gereçleri dünyasının altını olarak nitelenen Selüloit, Visconti koleksiyonlarının en önemli özelliğidir. Visconti aynı zamanda eski fildişi, ebonit, lusit, bütün akrilik gibi alternatif maddelerle beraber ileri teknoloji ürünü titanyum ve karbon fiberin yanı sıra altın, gümüş ve ince mücevher maddeleri gibi Florentine geleneğinin en değerli metallerini de işlemektedir.

 

Bu doğrultuda Visconti dünya çapında diğerlerinden kendisini ayıran en büyük özellikler olan kendi Florentine karakterine, kendine özgü “teknolojik el işlemesi” ürün konseptine özel önem atfetmektedir.

Bu felsefeye göre zaten çok iyi bilinen “İtalya’da imal edilmiştir” klişesi daha vurgulu ve güçlü olan “Floransa’da imal edilmiştir” ifadesi tarafından kenarda bırakılmıştır. Çünkü bu ifadenin altında sadece el işçiliği düşüncesi değil aynı zamanda İtalya’nın en güzel şehrinin sanatsal değeri yatmaktadır.
 

Uluslararası ünlüler dünyasının her türlü değerli detaya hususi önem veren çok sayıda üyesi birçok önemli olayı kutlamak için visconti tarafından üretilen dolma kalemleri seçtiler.

Meşhur sinema karakter E.T’nin fikir babası Carlo Rambaldi koleksiyonlarımızı yakından takip edenler arasında.

 

“Taç Mahal” dolmakalemi Amerika’nın en ünlü bayan haber sunucusu Oprah Winfrey tarafından, çok seyredilen T.V şovunda, Amerika Birleşik Devletleri sınırlarında satılan en özel ve hoş kalem olarak seçildi.

 

Her sene Holywood’da gerçekleştirilen Sag sinema ödüllerinde, Morgan Freeman,Clint Eastwood,Charlize Theron,Marcia Cross,Brenda Strong gibi oyuncular Visconti nin renkli koleksiyonları ile beraber fotoğraf çektirdiler.

 

59.Kan film festivali ise Visconti’nin, Altın oran ve Leonardo da Vinci’den ilham alarak tasarlanan şaheseri “Divina Proporzione” ürününü sunduğu yer oldu. Nick Nolte,William Friedkin ve Pulitzer ödülünün sahibi Roger Eberer gibi çok sayıda Holywood yıldızı bu tasarım ve yaratıcılık şaheserini takdirle karşıdılar hatta Tom Hanks imzalı bir selamlama kartı bile yazdı.

“Ponte Vecchio” yarışmasında Visconti kalemleri Bernard langer, Ignazio Garrido ya da Diana Luna gibi golf ün ünlü simalarına hediye olarak takdim edildi. Organizasyonun 6 senelik tarihinde ilk defa tek vuruş müsabakası yapıldı. Robert Karslonn hediyenin elmas kaplı 24.000 Avro değerinde bir Visconti olduğunu biliyordu.
VISCONTI Homo Sapiens Forged in the/Volcano Dolma kalem

İş Bankası
453,39 TL x 9
Garanti Bankası
453,39 TL x 9
Shop Miles
453,39 TL x 9
Ak Bank
453,39 TL x 9
Bank Asya
453,39 TL x 9
American Express
453,39 TL x 9
VISCONTI Homo Sapiens Forged in the/Volcano Dolma kalem <br>
Örnek Kutu Resmidir.
Not:
* Türkiye İş Bankası (9), Garanti Bankası(9) ve Akbank (9) ve Vakıfbank(9) Kredi Kartlarına Taksit Yapılmaktadır.
* Tüm Ürünlerde Kredi Kartı ile Peşin ödemelerde veya Havale ile ödemelerde %10 indirim yapılmaktadır.
Ara Toplamı 100 TL üzeri alışveriş'de Kargo Ücretsizdir.
Dolma Kalemler


Lütfen bir marka seçiniz.

Conklin Est. 1898
Cross
Delta
Dunhıll
Faber - Castell

Graf Von Faber-Castell
Kaweco
Lamy
Mont Blanc
Monteverde U.S.A

Oberthur France
Onlıne
Online Germany
Parker
Pelikan

Platinum Japan
Porsche-Design
Rotring
Scrikss
Sheaffer

Steelpen
Visconti
Waterman

Dolma kalem, özellikle iş insanları ve öğretmenler tarafından tercih edilir. Islak imza atılması gereken belgelerde en çok tercih edilen dolma kalem olurken, tarz ve şıklık açısından da öne çıkar. Mürekkep haznesi su bazlı olan ve kendine özel ucu ile çok stil yazılar yazmanızı, imzalar atmanızı ve farklı olmanızı sağlayan dolma kalem, özel bir kalem çeşididir. Dolma kalemleri mürekkebin inanılmaz dokusu ve kalemlerin ergonomik yapısı ile her zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yazının kağıt üzerinde duruşunu bile değiştren, imzanın stilini keskinleştiren bu kalemler, sizi her zaman şaşırtabilir.

 

Bembeyaz bir sayfaya yazı yazmak için dolma kaleminizi mürekkebe batırdıktan sonra, dolma kalem mürekkebi kalemin haznesinden ince bir kanal yardımı ile çekilir ve uca iletilir. Kılcallık ve yerçekiminin de etkisiyle mürekkeple birlikte yazılar kağıda bu şekilde iletilir. Mürekkep ile boğazdaki kanalı doldurduğunuzda, elle ya da piston ile dahili bir doldurma mekanizması sayesinde mürekkep emilerek uca ulaşır. Scrikss dolma kalem ve Parker dolma kalem markalarında de aynı mekanizmayı görmeniz mümkündür.

Satın alınan kalem ucunun dolma kalemle uyumlu olması ile, dolma kalem mükemmel şekilde çalışır ve yazılar kağıda kaliteli olarak aktarılır. Bir dolma kalemin en önemli özelliği ise tabii ki ucudur. Çünkü piyasada çok çeşitli dolma kalem çeşitleri olsa da, kaliteli olan markalara ulaşmak önemlidir. Dolma kalemin ince uçlu olması, yazı kalitesini artırır, ancak kalın uçlu olması size sıkıntı yaratabilir. En kaliteli ve en uygun fiyatlı dolma kalem ucu ve dolma kalem çeşitlerine kolaylıkla ulaşmak için sizi sitemize bekliyoruz. Sitemizde bulunan ürün kategorileri arasında kolaylıkla arama yapabilir ve istediğiniz dolma kalem türüne ulaşabilir ve en güvenli altyapı ile ödeme yapabilirsiniz.

Her zaman özel insanların en şık ve profesyonel tercihi olan dolma kalemler, bu sitede sizleri bekliyor. Sevdiklerinize en özel günlerinde onlara has bir  hediye almak ve mutlu etmek için ya da kendiniz için bir dolma kalem arıyorsanız, sitemizdeki kategorilerin arasında dolaşmak çok hoşunuza gidecek. Dolma kalem özellikle yeni bir işe başlamış, yeni sözleşmelere imza atacak ya da ortaklık kuracak özel dostalrınız için de anlamlı bir hediye seçeneği olacaktır. İsterseniz sitemizde isme özel olarak dolma kalem hazırlatabilir ve hediyenizi kişisel hale getirebilirsiniz. Tarz, zevk ve özel olmayı ön plana çıkaran ürünlerimize ulaşmak istiyorsanız, mutlaka sitenizin bu kategorisini ziyaret edin ve sizin için en özel şekilde hazırlanmış dolma kalem seçeneklerine göz atın.