Vernik ve Resim Yağı

VERNİK VE RESİM YAĞLARI

Eğer bir yüzeyin dayanıklılığını artırmak parlak ya da mat görünümde olmasını sağlamak istiyorsanız vernik kullanmanız gerekir. Vernik sürdüğünüz yüzey dış etkenlerden de korunur böylelikle eşyalarınız yıpranma ve çizilme gibi sorunlarla karşılaşmaz. Vernik uyguladığınız eşyanın ömrünü de uzatacağı için sizi yeni eşyalar alma masrafından kurtarır.

 

VERNİK SEÇİMİ

Vernik seçerken su bazlı vernikleri tercih edebilirsiniz çünkü hem diğer vernik çeşitlerine göre daha sağlıklı hem de doğa dostudur. Ayrıca fazla kokmaz ve çabuk kurur bu sayede hem vernik kokusuna hassasiyeti olanlar rahatsız olmaz hem de uzun bekleme süreleri ortadan kalkmış olur. Ahşap malzemenin doğallığını korumasını istiyorsanız su bazlı vernik sizin için idealdir. Vernik seçimini dikkatli yapmanız sağlığınız içinde önemlidir. PEBEO vernikleri orta boylu sağlam cam şişeler içerisinde satılmaktadır ve güvenilir ürünlerdir.

 

RESİM YAĞLARI 

Resim yaparken özellikle yağlı boya resimlerde boyayı inceltmek için tiner kullanılmaz çünkü tiner hem tuvale hem boyaya zarar verebilir bunun yerine farklı çeşitlerde yağlar kullanılabilir. Bu yağlar sayesinde hem boya inceltilir hem de parlak bir görünüm elde edilir. Resim yağları haşhaş yağı, terebentinyağı gibi yağlar kullanılabilir.  LUTART marka resim yağları hem sağlık açısından hem de kalite açısından en iyi ürünler arasındadır. Ürünlerini zarar görmeyecek ambalajlar içerisinde ve ihtiyacınıza en iyi cevap verecek şekilde elinize ulaştıracaktır. Ürettikleri terebentin yağının kokusunu hafifleterek koku hassasiyetinize önem vermektedirler.