Yüz Boyası

YÜZ BOYASI

Özellikle çocukların bayılarak kullandıkları, eğlenceli karakterleri veya şekillerin yüzlerine çizdikleri boyalara yüz boyası denir. Çocuklar için yapılan eğlenceler de yüz boyasını nasıl sıklıkla görebiliriz. Bu boyalar ile çocukların yüzlerine şekiller çizilir ve temizlenmesi kolay olduğu için istediğiniz kadar yüzümüze uygulayabiliriz. Bu boyaların temizlenmesi de oldukça kolaydır. Hassas ciltler için ise bu boyaları temizlemek amacıyla makyaj temizleme malzemeleri de kullanılabilir. Fakat su ve sabunla kolaylıkla çıkartılabilir. Fakat yüz boyası çocukların yüzüne zarar vermemesi için daha çok bilindik zararsız yüz boyaları olan markaları tercih etmekte fayda vardır. Bu yüzden piyasada en çok tercih edilen piritt yüz boyaları ve alpino yüz boyaları gibi markaları tercih edebiliriz.

 

YÜZ BOYALARININ ÇOCUKLARA FAYDALARI

Çocukların eğlenceli vakitler geçirilmesini sağlayan yüz boyaları aynı zamanda çocukların hayal dünyalarının gelişmesini destekler. Bunun yanında çocukların yüzlerine istedikleri şekli çizene kadar bekledikleri için ileriye dönük bir şekilde sabırlı olmasını da öğrenirler. Eğer çocukları bir tiyatro veya piyeste oynatacaksak yüzlerine çizdiğimiz şekiller sayesinde görevlerini hızlıca öğrenmelerini sağlarız. Yüz boyası sayesinde çocuklar yüzlerine kendileri boyarken aynı zamanda el becerilerinin gelişmesi de sağlanır. Böyle diyor çocuklara motor gelişimine katkıda bulunulmuş olunur. Küçük çocuklara özellikle kendileri yüz boyaları ile yüzlerini boyama fırsatı verirsek çocukların odaklanma güçleri güçlenir ve ileride oluşabilecek dikkat dağınıklığına karşı önlem alınmış olur.

 

YÜZ BOYASI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Özellikle çocukların yüzlerini boyamak için yüz boyası alıyorsak çocuklar için özel üretilen yüz boyası tercih etmeliyiz. Bunun yanında çocukların cildine zarar vermeyecek şekilde katkı maddesi olmayanları da tercih etmeliyiz. Bu gibi noktalara dikkat ettiğimiz sürece gayet sağlıklı bir şekilde boyama işlemi yapabilir ve güzel vakitler geçirebiliriz.