Zarflar

ZARFLAR 

Zarflar yıllardır hayatımızda olan ve kullanımı azalmayan bir üründür. Yıllarca insanların birbirlerine olan sevgilerini anlattıkları mektuplar zarflar sayesinde taşınmıştır. Zarflar günümüze kadar yüzlerce insanın sevgisine, acısına, özlemine tanıklık etmiştir. Günümüzde yerini her ne kadar teknolojik aletlere bırakmış olsa da kullanımı tamamen bitmemiştir hala birçok resmi belge ve evrak işlerinde devlet kurumlarında ve ofis işlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

 

DOĞRU ZARFI SEÇMEK 

Birçok çeşit, renk ve markaya sahip olan zarfları seçerken yapacağımız iş için en uygun olanı seçmeliyiz. Zarflayacağımız evrakın ya da belgenin boyut ve miktarını göz önünde bulundurmalıyız. Küçük bir zarfa boyutundan büyük evrak koymaya çalışırsanız zarfınız ne kadar dayanıklı ve kaliteli olsa da zarar görecektir. Doğru zarfı seçmek istiyorsanız zarf çeşitlerin bilmeniz gerekir.

 

ZARF ÇEŞİTLERİ

Zarflar birçok çeşide ayrılmaktadır bunlardan bazıları şu şekildedir:

DİPLOMAT ZARFLAR; Resmi veya bir kurumu ait evrakları taşımak için kullanılan firma ismi ve logosu bulunduran zarflardır.

DAVETİYE ZARFLARI; Davetler için hazırlanan kartların konulduğu farklı renk ve çeşitlere sahip olan genellikle kare ya da dikdörtgen ebatlarda olsa da çok farklı şekilleri de bulunan zarf türüdür.

HAVA KABARCIKLI ZARF; İçi hava kabarcıklı balonlarla kaplı olan bu zarf çeşidi içerisine konulan nesnenin zarar görmemesi için özel üretilmiştir.

Aynı zamanda zarf tercihinizi yaparken Kraft Zarf, Doğan Zarf, gibi kaliteli ve uygun fiyatlı markaları tercih edebilirsiniz.